×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. novembris, 2015
Drukāt

“Raxtu Raxti” aicina uz svētku lielkoncertiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” šogad 18. novembrī valsts svētkus svinēs Latvijas svētku lielkoncertā Ķīpsalas hallē, piedāvājot apjomīgu un īsti latvisku koncertu. Piedaloties dūdu un bungu grupai “Auļi”, skanēs jauni skaņdarbi ar latviešu tautasdziesmu vārdiem un vērienīga publikas sadziedāšanās.

“Koncerta iesākumā klausītājus priecēs “Raxtu Raxtu” jaunās dziesmas no topošā un nākamgad gaidāmā skaņu ierakstu albuma. Programmas pamatu veidos “Raxtu Raxtu” mūziķu oriģinālskaņdarbi ar latviešu tautasdziesmu tekstiem,” atklāj apvienības dalībnieks, mūziķis un komponists Kārlis Auzāns.

Savukārt koncerta noslēgumā skanēs pazīstamas un paaudžu paaudzēs iemīļotas latviešu tautas melodijas, kuras šoreiz mūziķi cer izpildīt kopā ar koncerta apmeklētājiem, jo uz lielā ekrāna tiešsaistē ikkatrs varēs lasīt dziesmu tekstus un dziedāt līdzi.

Apvienībā “Raxtu Raxti” muzicē Marts Kristiāns Kalniņš, Kristīne Kārkle, Kārlis Auzāns, Edgars Kārklis, Armands Treilihs un Artis Orubs. Bieži koncertos kolektīvam piebiedrojas arī citi pieaicināti mūziķi. Ne jau pirmo reizi kopā ar “Raxtu Raxtu” mūziķiem uz skatuves kāps arī plaši pazīstamā dūdu un bungu grupa “Auļi”, kopā atskaņojot kompozīcijas no šogad klajā laistā “Raxtu Raxtu” albuma “Es atradu tautasdziesmu”. Skaņdarbu klāstā būs gan latviešu tautasdziesmas, gan oriģinālas, tautas mūzikai pietuvinātas versijas Imanta Kalniņa un citu latviešu komponistu dziesmām.

Muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” sākotnēji radās kā vairāku grupas “Autobuss debesīs” mūziķu eksperiments, apvienojoties vienā kolektīvā ar pazīstamiem etnomūziķiem. Sākotnēji kolektīva repertuārā bija tikai Imanta Kalniņa kompozīcijas tautas mūzikas skanējumā, bet, laikam ritot, repertuārs kļuvis daudz plašāks.

Latvijas svētku lielkoncerta tradīciju muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” iedibināja pērn, kad sniedza pirmo lielkoncertu koncertzālē “Rīga”. “Lielā publikas atsaucība un neaizmirstamā koncerta atmosfēra pamudinājusi mūziķus koncertu rīkot arī šogad, taču jau daudz plašākā un vērienīgākā sastāvā,” tā K. Auzāns.

Ņemot vērā ievērojamo publikas interesi, 18. novembrī notiks arī svētku papildkoncerts. K. Auzāns atklāj – “Tāpat kā vakara koncertā, arī dienas uzstāšanās reizē “Raxtu Raxti” piedāvās apjomīgu un īsti latvisku koncertu ar jauniem skaņdarbiem, muzicējot kopā ar dūdu un bungu grupu “Auļi”, un publikas sadziedāšanos noslēgumā.”

Varbūt noder!!

Koncerti: 18. XI 14.00 un 18.00 Ķīpsalas hallē

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 10 – 26

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+