Ekonomika
Bizness

Ātri aizdod ne tikai naudu – arī materiālus ražotājiem 0

Foto – Shutterstock

Latvijas kapitāla uzņēmums “Global Materials” piedāvā klientiem viņu vietā nopirkt, piemēram, preces vai ražošanai nepieciešamās izejvielas, pēc tam tās pārdodot viņiem ar pēc­apmaksu.

Katru klientu vispirms novērtē

“Izejvielu vai preču iegādei katram klientam paredzam noteiktu naudas summu, kuras ietvaros iespējams iepirkums. Lai noteiktu summas “griestus”, pirmkārt, vērtējam uzņēmuma līdzšinējo saimniecisko darbību – bilanci, peļņas zaudējuma aprēķinu un tās attīstības tempu. Otrkārt, vērtējam uzņēmuma saimnieciskās darbības nozari un klienta vietu tajā. Treškārt, ņemam vērā, kādas ir uzņēmuma attīstības iespējas. Tāpat mums ir svarīgi, lai mūsu nauda būtu atspēriens klientam un lai viņš, izmantojot to, spēj nopelnīt arī pats,” stāsta akciju sabiedrības valdes loceklis un finanšu direktors Armands Kokainis.

“Pieprasījumu novērtēšana notiek ātri – trijās darba dienās. Tas nozīmē, ka trešajā dienā pēc pieteikuma saņemšanas jau varam pārskaitīt naudu piegādātājam,” viņš piebilst.

Sola vairākus ieguvumus

Pēc viņa teiktā, klientam, kurš izmanto šo piedāvājumu, esot pat vairāki ieguvumi. Lielākas iespējas ar piegādātāju vienoties par atlaidēm, jo norēķini notiek avansa veidā. Darījums netiek apgrūtināts ar ķīlām, kā tas ir bankās – par nodrošinājumu kalpo klienta naudas plūsma. Paveras iespēja izmantot to piegādātāju loku, ar kuriem “Global Materials” jau ir nodibinājis sakarus. Tādējādi klientiem dažreiz pat nevajag tērēt savu laiku, lai atrastu vajadzīgo preci, piegādātāju. To viņu vietā izdara “Global Materials”. Klients maksā procentus tikai par izmantoto finansējumu. Netiek prasītas liekas komisijas maksas, kā tas ir komercbanku gadījumā. Preču transportēšanu uz klienta norādīto adresi var organizēt pats klients, tikpat labi to var uzticēt “Global Materials”. Nekādā veidā netiek apgrūtināta klienta bilance, jo “Global Materials” ir piegādātājs, nevis kreditors, skaidro Kokainis.

“Maldās, ja domā: ja finanšu pakalpojumu nesniedz banka, tad tas, lūk, būs neiedomājami dārgi. Mēs neesam ne komercbanka, ne ātro kredītu firma, kas spiež uz augstiem procentiem. Cenšamies saņemt atlaidi no piegādātāja par avansa maksājumu vai lielāku pasūtījuma apmēru. Tas nozīmē, ka bieži šis pakalpojums nemaksā klientam neko papildus. Klients iegūst preci par cenu, par kādu viņš būtu pircis to no piegādātāja pa taisno, papildus iegūstot atlikto maksājumu,” skaidro uzņēmuma pārstāvis.

Viedokļi

Ātrāk nekā bankā

Irina Puriņa, skrūvju un stiprinājumu vairumtirdzniecības uzņēmuma “Trigers” izpilddirektore: “Aizvadītajos gados “Global Materials” piedāvājumu esam izmantojuši aptuveni divdesmit reizes. Pagājušajā gadā izmantojām šo piedāvājumu kopsummā par 929 000 eiro, šogad – 462 000 eiro kopsummā. Par šo darījumu, protams, maksājam uzņēmumam procentus, kas ir lielāki nekā kādā komercbankā. Taču mums ir svarīgi, ka šādi mums vajadzīgo preču iegādi iespējams īstenot ātrāk un vienkāršāk, nekā kārtojot bankas aizdevumu. Ieguvums neapšaubāmi ir arī tas, ka norēķināmies ar pēcapmaksu.”

Voldemārs Liekna, “Talsu gaļa Plus” valdes loceklis: “Šo iespēju izmantojam jau aptuveni divus gadus, nereti pat reizi vai divas reizes nedēļā. Tā kā mums pašiem pietrūkst naudas gaļas produktu ražošanai nepieciešamo izejvielu un iepakojuma iegādei, šis pakalpojums mums ir ļoti izdevīgs. Darījumiem nepieciešamo naudu izejvielu iegādei “Global Materials” sagādā dienas vai pāris dienu laikā. Tik ātri saņemt aizdevumu bankā nekad nebūtu iespējams, līdz ar to ražošana uzņēmumā būtu jāaptur. Caurmērā šādā veidā darījumi notiek par 20 000 līdz 30 000 eiro mēnesī. “Global Materials” mūsu vietā samaksā naudu piegādātājam, pēc tam mēs atmaksājam to “Global Materials”.”

Māris Liepiņš, koka karkasa māju ražošanas uzņēmuma “Scanhouse” komercdirektors: “Ar “Global Materials” palīdzību tiekam pie ražošanai nepieciešamajiem būvmateriāliem un kokmateriāliem ātrāk nekā bankā. Mūsu ieguvums, protams, ir arī pēcapmaksa. Jā, par pakalpojumu maksājam procentus. Bet, tā kā mūsu piegādātāji ir Latvijas uzņēmumi, esam vienojušies, ka mēs samaksāsim daļu procentu, pārējo viņi. Arī būvmateriālu un kokmateriālu piegādātāji ir ieinteresēti ātrāk pārdot savu preci. Iznākumā ieguvēji ir visi.”

LA.lv