×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. maijs, 2016
Drukāt

RD piešķirs 40 000 eiro Mežaparka estrādes pārbūves projekta izstrādei

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Rīgas Domes (RD) Finanšu un administrācijas lietu komiteja nolēma piešķirt 40 tūkstošu eiro Mežaparka Lielās estrādes pārbūves projekta izstrādei, aģentūra BNS uzzināja komitejas sēdē.

Pamatojoties uz RD 1.marta lēmumu “Par aizņēmumu valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa investīciju projekta “Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcija” īstenošanai RD Īpašumu departaments 11.martā noslēdza vienošanos ar “Arhitekta J.Pogas biroju” par Mežaparka Lielās estrādes projekta izstrādi.

Saskaņā ar līguma noteikumiem pirmā iemaksa 83 440 eiro apmērā bija jāveic aprīlī. Pašvaldības aizņēmumu un galvojumu kontroles un uzraudzības padome ir atbalstījusi RD lēmumu ņemt aizņēmumu Valsts kasē. Aizņēmuma izsniegšanai nepieciešamo dokumentu sagatavošanai un saņemšanai ir nepieciešams vismaz mēnesis, tāpēc lai netiktu kavēti būvprojekta izstrādes termiņi tika lūgts piešķirt 40 tūkstošus eiro no RD rezerves fonda līdzekļiem daļējam projekta izstrādes pirmā maksājuma finansējumam.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas būvprojekts jāpabeidz līdz nākamā gada 10.janvārim, lai Rīgas pašvaldība spētu paveikt būvniecības pirmo kārtu līdz dziesmu un deju svētkiem 2018.gadā.

Rekonstrukcija tiks īstenota atbilstoši skiču projektam, kurš 2007.gadā uzvarēja starptautiskā konkursā. Tā autori ir Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu biroji.

Estrādes rekonstrukcijas projekts tiks īstenots divās kārtās. Pirmajā posmā 2018.gadā tiks pārbūvēta skatītāju zona, paplašinot to līdz vismaz 30 000 sēdvietām, kas transformējamas par aptuveni 60 000 stāvvietām. Tiks izbūvēts apakšzemes apjoms, kur izvietosies tirdzniecības vietas, ēdināšanas zona, tualetes.

Savukārt līdz 2021.gadam tiks rekonstruēta pati estrāde ar pārsegumu kupola formā. Tas ļaus tribīnēs atrasties 11 000 dziedātājiem un vēl aptuveni 3000 izvietoties uz skatuves.

RD projekta īstenošanai varēs saņemt aizdevumu no Valsts kases līdz 45 miljoniem eiro ar nulles procentu likmi. Konkrētās izmaksu summas tiks noteiktas pēc tehniskā projekta izstrādes un iepirkuma procedūrām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+