×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2012
Drukāt

Referendumu par eiro ieviešanu vēlas 38% Latvijas iedzīvotāju

Foto - LETAFoto - LETA

Referendumu par eiro ieviešanu vēlas nedaudz vairāk kā trešdaļa jeb 38% Latvijas iedzīvotaju, liecina pētījumu kompānijas „GfK” un LNT raidījuma „Top 10” aptaujas dati.

Atbildot uz jautājumu, vai būtu jārīko tautas nobalsošana par datumu, no kura Latvijā ieviest eiro, aptaujā kategorisku “nē” teica 21% respondentu. Savukārt 41% norādīja, ka viņiem ir pilnīgi vienalga, kas nosaka datumu, kurā tiek ieviests eiro, jo principiāli Latvija jau ir pieņēmusi lēmumu, ka eiro tiks ieviests.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti sagatavojuši un iesnieguši parlamenta prezidijam likumprojektu “Par eiro ieviešanas termiņu”, kurā paredzēts, ka eiro ieviešanas termiņu nosaka Saeima, nevis valdība un tas ir izlemjams tautas nobalsošanā. Likumprojektā teikts, ka eiro varēs ieviest, ja balsotāju skaits būs vismaz puse no pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos vēlētāju skaita un ja vairākums būs balsojis par Saeimas ierosināto eiro ieviešanas termiņu.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (“Vienotība”) savukārt ir uzsvēris, ka valdība šo iniciatīvu neatbalsta, un ZZS priekšlikumu eiro ieviešanas termiņu noteikt referendumā novērtēja kā nekonsekventu, jo šis politiskais spēks ir bijis klāt visos lēmumos par eiro ieviešanas datuma noteikšanu un iepriekš nekādas pretenzijas nav izvirzījis.

Latvija plāno ieviest eiro no 2014.gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+