×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. marts, 2013
Drukāt

Reformu partija esot nonākusi “intelektuālas augstprātības slazdā”


Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Sestdien notikušajā Reformu partijas kongresā partijas biedri paškritiski analizēja zemos reitingus un mēģināja izprast savu politisko pozīciju.


Partija, kuras dibināšana notika klubā ar zīmīgu nosaukumu “Sapņu fabrika”, šoreiz par sanākšanas vietu bija izvēlējusies multimediju centru “H2O” Ūdens ielā. Kongresa sākumā Rīgas mēra kandidāte Inga Antāne nolasīja partijas priekšsēdētāja Valda Zatlera uzrunu. Viņš pats nevarēja ierasties, jo atkopjas pēc nesen veiktas operācijas. V. Zatlers cildināja partijas ministru paveikto. Sevišķi skaļi aplausi izskanēja, kad uzrunā tika izteikts vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža darba novērtējums, jo viņš “uzsācis partijas ideoloģijai būtisku cīņu pret mazpilsētas mēru Aivaru Lembergu, kurš pārpratuma un sistēmas nepilnības dēļ daudzus gadus bijis viens no lielākajiem Latvijas politiskās dzīves ietekmētājiem”. Pie labiem vārdiem tika arī izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis par iesāktajām reformām, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, kurš spējis apturēt fotoradaru “sāgu”, un ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, kurš esot pielicis punktu subsidējamās elektroenerģijas stāstam. Īpašus uzslavas vārdus saņēma arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Tālāk V. Zatlera runā iezīmējās viena no kongresa sižetiskajām līnijām. “Diemžēl mēs bijām politiski apspēlēti, kad RP iestājās Klāvs Olšteins ar domubiedriem,” vēstulē secina V. Zatlers. Viņš arī pauda nožēlu, ka politikā bieži vien skaļāki par darbiem esot pateiktie vārdi, un pieminēja, ka partijai esot daudz ietekmīgu ienaidnieku.

Kongresā partijas valdes priekšsēdētāja vietniece Sandra Sondore-Kukule aicināja strādāt pie politiskā pozicionējuma kā partijai, kas vērsta uz sabiedrības saliedētību, valsts ilgtspēju, brīvību, kas vērtībās izvirzot atbildību, savstarpēju cieņu, humānismu un ģimeni kā sabiedrības stūrakmeni.

Reformu partija esot centrisks spēks. Par šo jautājumu vēlāk izraisījās debates. Partijas Liepājas nodaļas vadītājs Jānis Vilnītis argumentēja, ka esot sāpīgi, ka partijas ministri RP pozicionējot kā vienīgo liberālo partiju, un viņi nedrīk-stot šādi mulsināt biedrus. “Mēs esam centriska partija un tāda paliekam,” uzsvēra J. Vilnītis. Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis izteicās: “Mūsu partijā ir liberāli un konservatīvi cilvēki, tāpēc ir grūti sastrādāties. Tas raksturo Latvijas sabiedrību.” Tas arī esot iemesls zemajiem partijas reitingiem. Pēdējās aptaujas rāda, ka Saeimas vēlēšanās partija iegūtu 3,8 procentus balsu. Vēl viens iemesls esot tas, ka partija nonākusi “intelektuālas augstprātības slazdā” un tai jāspēj vēlētājiem vienkāršāk izskaidrot savus lēmumus. Kā partijas tālākās veiksmes stratēģiju V. Dombrovskis minēja atklātu, sabiedrības atbalstītu reformu veikšanu un iekļaujošas ekonomiskās izaugsmes veicināšanu.

Partijas biedrs Andrejs Mūrnieks kongresā uzsvēra, ka par RP cilvēki balsojuši kā par centrisku politisko spēku, kurš atbalsta ģimenes vērtības, bet tagad demogrāfijas veicināšanas programmu pārņēmusi Nacionālā apvienība. Tikmēr partijas biedrs Māris Grīnbergs pauda, ka sevi pozicionējis kā liberāli, taču viņam nav pieņemams, ka “ar komunistiskām metodēm uzspiež labklājības ministres Ilzes Viņķeles grāmatas mācību iestādēm”.

Partijas valdē tika ievēlēta Rīgas nodaļas vadītāja un Rīgas mēra amata kandidāte Inga Antāne un Daugavpils domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova. Viens no partijas saukļiem ir “Rīga var vairāk”, bet Ž. Kulakova papildināja, ka “Latgale var vairāk”.

Referējot par partijas finansēm, partijas izpilddirektors Ivo Valdovskis sacīja, ka lielākos ieņēmumus partijai nodrošina valsts finansējums, partijas biedri esot kūtri biedru naudas maksāšanā, bet pērn partijai ziedoti 13 000 latu. Partijas vadības ziņojums liecina, ka 2011. un 2012. gada zaudējumi kopā ir 28 000 latu. Daudzi tajā vaino K. Ol-šteinu un viņa veiktās darbības ar sabiedrisko attiecību pakalpojumu pirkšanu. Tiek apsvērta ideja šo naudu no Olšteina piedzīt tiesā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+