×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
2. aprīlis, 2017
Drukāt

Reizniece-Ozola ar padomniekiem sportam atņem divus miljonus eiro (2)

Finanšu ministre Dana Reizniece OzolaFinanšu ministre Dana Reizniece Ozola

Foto - LETA

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisija bija vērsusies valdībā, vēloties saņemt skaidrojumu, kāpēc valsts budžeta bāze sporta nozarei 2018.gadā plānota ar gandrīz 2 miljonu eiro deficītu salīdzinājumā ar 2017.gadu. Vēstulē Ministru kabinets tika lūgts nodrošināt stabilu valsts finansējumu sporta nozarei, novēršot budžeta bāzes samazināšanu.

FM Saeimai sagatavotajā atbildē “atzinīgi novērtē sportistu ieguldīto darbu un augstos sasniegumus”, tomēr lielākus līdzekļus nesola, jo “valsts budžetā izdevumu daļa tiek veidota, izvērtējot nepieciešamo līdzekļu apjomu katras nozares darbībai un attīstībai, lai varētu nodrošināt visu valstij nepieciešamo funkciju veikšanu”.

Ministrija skaidro, ka samazinājums Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta bāzē 2018.gadā veidojas, jo šī gada valsts budžeta gatavošanas laikā Saeima pēc IZM priekšlikuma atbalstīja finansējuma pārdali vienam gadam no vienreizēja finansējuma avota, veicot līdzekļu pārdali no budžeta apakšprogrammas “Dotācija Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) – valsts galvoto aizdevumu atmaksai”, kurā bija izveidojusies līdzekļu ekonomija 2 233 797 eiro apmērā, jo valsts galvoto aizdevumu atmaksai 2017.gadā bija nepieciešams mazāks finansējums.

No pārdalītās summas sporta federācijas saņēma 727 363 eiro, dotācijām komandu sporta spēļu izlašu nodrošināšanai piešķīra 369 334 eiro, augstas klases sasniegumu sportam novirzīja 1 022 100 eiro, bet Latvijas Paralimpiskajai komitejai atvēlēja 115 000 eiro.

Ņemot vērā, ka šāda finansējuma pārdale ir vienreizēja, 2018. un turpmākajos gados nav pamatojuma finansējuma palielinājumam, vēstulē Saeimai paziņo FM.

“Vēršam uzmanību, ka jautājums par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu sporta nozarei ir izvērtējams likumprojekta “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2018., 2019. un 2020.gadam” un likumprojekta “Par valsts budžetu 2018.gadam” sagatavošanas procesā kopā ar visu ministriju un centrālo valsts iestāžu iesniegtajiem papildu finansējuma pieprasījumiem atbilstoši valsts budžeta finansiālajām iespējām,” raksta FM.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. TAI SIEVIETEI LAIKAM VISS ĪSTI MĀJĀS NAV! TRAKUMS, KA MUMS IR TIK ” GUDRI” MINISTRI!??

  2. Pirms gonkām paņems ātro kredītu….

Draugiem Facebook Twitter Google+