×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
24. februāris, 2016
Drukāt

Reizniece-Ozola atzīst problēmas ar VID godaprātu un efektivitāti (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu ministre Dana Reizniece - Ozola .

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir problēmas ar efektivitāti un godaprātu, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

“Kopumā mums ir jāsaprot, ka valstī ir daudz prioritāšu, kas jāfinansē no valsts budžeta – ir lielas vajadzības sociālajā aprūpē, veselībā, izglītībā. Lai to nodrošinātu mums ir jābūt stabiliem un prognozējamiem nodokļu ieņēmumiem un ar to mums pēdējos gados nav veicies parāk labi. Pēdējos gados nodokļi ir ieņemti mazāk nekā plānots. Tas lielā mērā ir atkarīgs no VID darba efektivitātes un godaprāta. Ar to mums šobrīd ir redzamas problēmas,” teica ministre.

Viņa atgādināja, ka uzdevusi VID ģenerāldirektorei Inārai Pētersonei divu nedēļu laikā nākt klajā ar priekšlikumiem, kā atbrīvoties no negodprātīgajiem dienesta Finanšu policijas pārvaldes darbiniekiem. “Mums jābūt pilnīgai pārliecībai, ka VID ir mūsu atbalsta instruments nevis atbalstītājs kādiem noteiktiem uzņēmēju grupējumiem, kas grib optimizēt nodokļus,” teica Reizniece-Ozola.

Finanšu ministre arī uzsvēra, ka šobrīd VID vadītājas rokās ir tas, kādi būs priekšlikumi, lai mazinātu aizdomu ēnu pār dienestu. “[Pētersone] šobrīd ir uzņēmusies VID sakārtot un ceru, ka viņai tas izdosies. Viss ir viņas pašas rokās,” teica ministre.

Jau vēstīts, ka finanšu ministre uzdevusi Pētersonei nākt klajā ar priekšlikumiem, kā atbrīvoties no negodprātīgajiem dienesta darbiniekiem. Tāpat VID ģenerāldirektorei būs jāsniedz priekšlikumi, kā uzlabot cīņu ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Latvijas Televīzija iepriekš ziņoja par vairākiem gadījumiem, kas saistīti ar bijušo un esošo VID amatpersonu iespējamiem likuma pārkāpumiem. Tostarp Latvijas Televīzijas raidījums “De Facto”, analizējot 101 VID izmeklētāju deklarācijas, secinājis, ka dienestā strādājošie izmeklētāji vai nu neuzticas bankām, vai arī cenšas legalizēt, iespējams, noziedzīgi iegūtus līdzekļus. Tostarp 33 personām jeb trešdaļai VID izmeklētāju uzrādītā informācija satur datus, ko var uzskatīt par satraucošiem – skaidras naudas uzkrājumi, ikgadēji naudas dāvinājumi no radiem, lielā apmērā izsniegti aizdevumi un, iespējams, atkarība no azartspēlēm.

Savukārt raidījums “Aizliegtais paņēmiens” ziņoja par VID finanšu policista radiniekiem, kuri izveidojuši daudzmiljonu vērtu īpašumu impēriju.

VID ir finanšu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu Latvijas teritorijā, kā arī iekasē nodokļus, nodevas un citus obligātos maksājumus Eiropas Savienības budžetam, īsteno muitas politiku un kārto muitas lietas. VID ir izveidots 1993.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Streļčenok! Mosties! Tavs darbs stāv nedarīts!

 2. Neapšaubāmi “godaprāts” ir svešvārds. Saeima ir lēmusi par “tikumību”, “morāli” par “ētiku”, bet par “godprātu” vēl nē.
  Izskatās, ka šī ministre nemaz nav patriote, jo cenšās apšaubīt mūsu valsts ekonomikas straujās attīstības pašus pamatus !

 3. Nu ko var mudzinaat !? Tur ir plashs darbalauks KNABam un kriminaalpolicijai.

 4. Kādus mērus vēl jāpieņem? Nepilda savu darbu godīgi un vēl zog, ārā no darba un uz tiesu, lai saņem savu sodu . Kāpēc parastos nodokļu maksātājus var sodīt ar naudas sodiem , kontu arestiem, bet šie tiek pie miljoniem un dzīvo cepuri kuldami. Kāpēc VID ir tāds zaglīgs punkts, ja tev ir nodokļi pārmaksāti un nēesi to zinājis vai iesniedzis iesniegumu,lai saņemtu naudu, pārmaksu anulē. Kā var anulēt to, kas ir cilvēka nopelnīts. Pie mūsdienu tehnoloģijām, viņiem pat grūti atsūtīt uz e-pastu ziņu par pārmaksātiem nodokļiem, visi banku konti valsts iestādēm ir uzzināmi, lai ieskaitītu naudu, bat nē -zog no cilvēkiem ar likuma vārdu mutē.

 5. Kā gan var būt, ka godīgas vadītājas padotie ir negodīgi, vai tad zivs nepūst no galvas? Var nomainīt kaut visus, bet ja nenomainīs vadību, nekas jau nemainīsies, vai tad vadītājs nav atbildīgs par to, kas notiek viņa vadītājā iestādē.
  Dombrovskis atkāpās, kaut nebija ne celtnieks, ne arhitekts tam veikalam, kurš sabruka!
  Ināriņa tagad lai taisa kaut kādus sarakstus, jo nemaz nejūtas vainīga, vainīgi citplanētieši. Viss OK, valstī viss ir labi!

  • Peetersone taa laupiija iedziivotaajus ,,valsts labaa,, .ka jutaas neaizskarama keizariene. Labveeliigajaa Valsts ,,aizveenii,, vareeja arii savas kabatas piepildiit,taa saciit – pasmelties. Bet kaut kas aciimredzot,nogaaja greizi…

 6. nopietni mēri, ne tikai jāpļurkst. kautkā nemana mediju slejās ziņojumus par atlaistajiem, aizturetajiem, ierosinātajām lietām…..

 7. Pagaidiet,pagaidiet drīz šai ministrei aplauzīs spārnus .

Draugiem Facebook Twitter Google+