Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
7. maijs, 2015
Drukāt

Ministre: “Latvenergo” jākļūst konkurētspējīgākam (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

Pieaugot konkurencei, AS “Latvenergo” ir jākļūst konkurētspējīgākai, šodien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzina ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Atbildot uz žurnālistu jautājumu par to, vai kādreiz varētu tiks privatizēts “Latvenergo”, ekonomikas ministre uzsvēra, ka energokompānija ir kritiski svarīgs infrastruktūras uzņēmums un tās privatizācija nekad nenotiks.

Tajā pašā laikā Reizniece-Ozola atzina, ka “Latvenergo” ir aktīvāk jādomā par to, kā, tirgū pieaugot konkurencei, uzņēmumam kļūt vēl konkurētspējīgākam.

Pēc viņas domām, “Latvenergo” neizbēgs no stratēģijas pārskatīšanas, un ministre sagaida, ka koncerns piedāvās uzlabojumus konkurētspējas celšanā.

Kā ziņots, “Latvenergo” koncerna ieņēmumi 2014.gadā bija 1,01 miljards eiro, bet peļņa – 29,8 miljoni eiro, liecina publicētie revidētie “Latvenergo” konsolidētie finanšu rezultāti par 2014.gadu.

Pērn koncerna peļņa saruka par 35,6%.

Koncerns gada laikā investīcijās ir ieguldījis 177,6 miljonus eiro, bet ieņēmumi pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem jeb EBITDA ir 236,8 miljoni eiro. EBITDA un ieņēmumi ir samazinājušies par attiecīgi 5% un 8% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Negatīvi rezultātus galvenokārt ietekmēja neraksturīgi zema ūdens pietece Daugavā.

2014.gadā koncerns saglabāja elektroenerģijas pārdošanas līdera pozīciju Baltijas valstīs – “Latvenergo” koncerna tirgus daļa ir 35% no kopējā Baltijas valstu elektroenerģijas tirgus. Mazumtirdzniecības klientiem Baltijas valstīs pārdotas 8688 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 9% vairāk nekā gadu iepriekš.

“Latvenergo” koncerns 2014.gadā savās ražotnēs ir saražojis 3625 GWh elektroenerģijas un 2488 GWh siltumenerģijas. No šī apjoma Daugavas hidroelektrostacijās (HES) ir izstrādātas 1925 GWh elektroenerģijas, savukārt Rīgas termoelektrostacijas (TEC) ir saražojušas 1648 GWh elektroenerģijas un 2236 GWh siltumenerģijas. Kopumā izstrādātais elektroenerģijas apjoms ir samazinājies par 25%, salīdzinot ar 2013.gadu. Elektroenerģijas izstrādes apjoms Daugavas HES salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir par 926 GWh jeb par 32% mazāks. To noteica neraksturīgi zema ūdens pietece Daugavā – iepriekš tā tik zema novērota vien 1976.gadā.

Ņemot vērā izmaiņas lielo koģenerācijas staciju atbalsta mehānismā, kas neparedz dabasgāzes izmaksu kompensāciju, kā arī būtisku atbalsta samazinājumu koģenerācijai līdz ar subsidētās elektroenerģijas nodokļa ieviešanu no šā gada sākuma, Rīgas TEC strādāja tirgus konjunktūrā, efektīvi plānojot darba režīmu un kurināmā izmantošanu. Tādējādi Rīgas TEC izstrāde 2014.gadā bija par 309 GWh jeb 16% mazāka nekā gadu iepriekš.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Latvānergo ir monopōls. Ar ko konkurēs, pats ar sevi?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+