×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. augusts, 2016
Drukāt

Renci aicina restartēt ES

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Pēc britu balsojuma par izstāšanos no bloka Eiropas Savienībai nepieciešams “restarts”, gatavojoties sarunām ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli un Francijas prezidentu Fransuā Olandu, paziņojis Itālijas premjerministrs Mateo Renci. Sarunas notika vakar Ventotenes salā Neapoles tuvumā.

“Ir viegli visā vainot Eiropu, bet grūtāk ir mēģināt veidot citādu Eiropu, kas pievērš lielāku vērību vērtībām, nevis lielajām finansēm,” savā “Facebook” lapā norādījis Renci, skaidrojot savu vēlmi tikties ar Merkeli un Olandu. Paredzēts, ka līdz ar tā dēvēto breksitu trīs lielāko eirozonas tautsaimniecību līderi apspriedīs arī Eiropas ekonomikas nākotni, islāma ekstrēmistu uzbrukumus, nelegālās imigrācijas krīzi, Sīrijas pilsoņkaru un attiecības ar Krieviju.

“Lielā trijotne” cer izstrādāt kopīgu pozīciju pirms neformālā ES samita Bratislavā, kurā pārējo 27 dalībvalstu līderi gatavojas pārrunāt rīcības plānu pēc Britānijas referenduma par izstāšanos no bloka.

Renci atzinis, ka breksits radījis ES lielas problēmas. “Saskaroties ar problēmām, katram ir izvēle – atrast kādu, ko vainot, vai atrast risinājumu,” norādījis Itālijas premjers. “Mēs strādājam, lai problēmas risinātu, un tas nozīmē, ka mēs vēlamies, lai pēc breksita Eiropa, kas sirdī saņēmusi teroristu triecienu, tiktu restartēta, pamatojoties uz vienotības un miera, brīvības un sapņa, dialoga un identitātes principiem.”

Pirmajās sarunās pēc Britānijas referenduma, kuras notika jau jūnija beigās, Olands, Merkele un Renci nāca klajā ar aicinājumu dot ES “jaunu impulsu”. Taču viņu kritiķi norādījuši, ka Eiropai nepieciešams mazāk runu, bet vairāk rīcības, pieaugot bažām, ka arī citās dalībvalstīs, piemēram, Nīderlandē pēc Britānijas parauga varētu notikt līdzīgi referendumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+