Kultūra
Māksla

RIBOCA2 būs veltīta pozitīvajiem scenārijiem0

Foto: Mārtiņš Zilgalvis/ F64

Otrdien, 29. oktobrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs un Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) pārstāvji parakstīja memorandu, kas paredz ilgtermiņa sadarbību, gatavojoties biennāles norisei 2020. un 2022. gadā.

Šī sadarbība paredz abpusēji veicināt Rīgas starptautisko atpazīstamību, kā arī piešķirt ekonomisko un radošo potenciālu dažādām Rīgas pilsētas teritorijām un Rīgas kultūrtelpai kopumā.

RIBOCA dibinātāja un komisāre Agnija Mirgorodskaja uzsvēra: “RIBOCA vienlīdz aktīvi cenšas uzrunāt gan Rīgas pilsētas iedzīvotājus, gan arī starptautisko auditoriju un piedāvāt plaša profila platformu dažādu pieredžu un zināšanu apmaiņai, sniedzot iespēju ielūkoties gan vietējās mākslas vides aktualitātēs, gan arī iepazīt plaša spektra starptautisku mākslinieku veikumu.

Tomēr viena no mūsu prioritātēm ir Rīgas starptautiskās atpazīstamības veicināšana,

un mūsu ambīcija ir turpināt šo iniciatīvu arī turpmāko gadu biennālēs. Esam pateicīgi un iedvesmoti par sadarbību ar Rīgas pilsētu un biennālei kā Rīgas mājvietai šis ir ļoti nozīmīgs atbalsts. Ar lielu nepacietību gaidām tikšanos ar laikmetīgās mākslas interesentiem.”

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA) dibināta 2016. gadā, un tas ir viens no apjomīgākajiem laikmetīgās mākslas notikumiem Latvijā un Baltijas valstīs.

Biennāle notiek reizi divos gados, un tās radošā vadība ik reizi tiek uzticēta citam starptautiska mēroga mākslas kuratoram.

2020. gada biennāles kuratore būs Rebeka Lamarša-Vedela, kura uzsvērusi, ka programmā vienlīdz būtiska būs gan Eiropas dimensija, gan arī Baltijas valstu mākslai raksturīgi redzespunkti.

Saistītie raksti

Otrā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) būs veltīta pozitīva iznākuma scenārijiem. Programmas koncepcijā īpašu vietu iecerēts atvēlēt dažādu jomu pārzinātājiem, kas globālo krīžu kontekstā nepakļaujas cinismam vai politiskam izmisumam.

RIBOCA2 notiks no 2020. gada 16. maija līdz 11. oktobrim. Kuratore plānojusi uzaicināt 60 māksliniekus un radošus citu nozaru pārstāvjus no Baltijas reģiona un starptautiskās arēnas, kuru darbi izaicina mākslas tradicionālās definīcijas un paplašina tai ierastos darbības laukus ārpus strikta disciplīnu iedalījuma.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Sācies otrais tiešsaistes kinofestivāls “Latvijas filmas pasaulē”
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Izdodas novērst nekaunīgu mēģinājumu nozagt divas Rembranta gleznas
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
“Valsts nekustamie īpašumi” lūdz tiesai atcelt liegumu JRT būvniecībai
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Latvijas pasta” vārdā izkrāpj naudu. Kādu shēmu īstenojuši krāpnieki?
7 stundas
LE
LETA
Dabā
Vietām uzspīdēs saule. Laikapstākļu prognoze svētdienai
13 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Latvijas futbola izlase iesit savos vārtos un zaudē Slovēnijai
6 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Kopumā mums ir veicies gluži labi 3
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Naktī no bankas konta nozog naudu 2
11 stundas