×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
15. novembris, 2013
Drukāt

Rīdzinieku akcija pret “legālajām narkotikām” vēršas plašumā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Kampaņa pret ''legālajām narkotikām''.

Rīgā ceturtdien otro reizi tika organizētas iedzīvotāju akcijas “Stop drugs” patruļas, un šajā reizē akcijā piedalījās jau vairāk nekā 300 cilvēku no dažādām nevalstiskajām organizācijām, tiem pievienojās arī citi brīvprātīgie, informēja Rīgas domē.

Jau ziņots, ka pirmajā akcijā, kas norisinājās 13.novembrī, piedalījās aptuveni 200 brīvprātīgo.

Patruļu dalībnieku galvenais uzdevums ir atturēt potenciālos interesentus no bīstamo vielu iegādes, tāpēc pircējiem, kas mēģināja iegādāties augu maisījumus, tika stāstīts par postu, kādu šīs narkotikas var nodarīt organismam.

Uz visu tirdzniecības vietu durvīm, logiem un sienām tika līmēti plakāti, kuros redzams 20 gadus vecs jaunietis smagā veselības stāvoklī guļam slimnīcas gultā. Puisis šogad Ziemeļīrijā nomiris pēc “legālo narkotiku” lietošanas. Plakāts aicina aizdomāties, vai indīgo vielu lietotāji vēlētos savu fotogrāfiju redzēt kā nākamo uz šāda veida plakātiem.

Jau ziņots, ka vakar, stājoties spēkā likuma grozījumiem par pagaidu aizliegumu apreibinošajām vielām, policija Rīgas reģionā plašos reidos pārbaudījusi 60 tā dēvēto legālo narkotiku tirdzniecības vietas.

Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļa aģentūru LETA informēja, ka VP sadarbībā ar Rīgas Pašvaldības policiju (RPP) kopumā pārbaudījusi 60 tirdzniecības vietas, no tām 52 – Rīgā. 39 bodītes bijušas slēgtas.

Pārējie pārbaudītie veikaliņi atradušies Jūrmalā, Ogrē, Olainē un Salaspilī. Pārbaužu laikā atsavināti gandrīz 1500 iepakojumi ar aizdomīgajām vielām, sāktas 13 administratīvās lietas un trīs kriminālprocesi.

Vienā no tirdzniecības vietām Pārdaugavā Kriminālpolicija atrada arī dažādas ķīmiskas vielas – acetonu, nagu lakas noņēmēju un citas, kuras, iespējams, veikaliņa darbinieki izmantojuši, lai “uzlabotu” savu produkciju.

Citās vietās konstatēts, ka tās turpinājušas savu darbu pēc tam, kad tajās bijis ugunsgrēks. Vienā no šīm nodedzinātajām vietām Maskavas ielā pārbaude veikta divas reizes, un kopā tajā atrasti un atsavināti 728 iepakojumi ar aizdomīgajām vielām.

Rīgā RPP darbinieki saskaņā ar Gogoļa ielas 21 ēkas īpašnieka iesniegumu nodrošināja sabiedrisko kārtību telpu atbrīvošanas laikā tirdzniecības vietā SIA “Green Baltic”. Telpu īpašnieks veica ārdurvju slēdzenes nomaiņu, lai liegtu minētās firmas darboņiem tirdzniecību ar augu maisījumiem viņam piederošajās telpās.

Salaspilī konstatēts, ka veikaliņa darbinieki bijuši tik nekaunīgi, ka mēģinājuši turpināt savu komercdarbību pēc tam, kad ar mājas īpašnieka un tiesu izpildītāja rīkojumu bija izlikti no telpām. Tirgotājs tika aizturēts par mantas tīšu bojāšanu, jo bija uzlauzis atslēgu, lai iekļūtu telpās, kur agrāk bija veicis komercdarbību.

Šogad kopumā policija ar partneriem kopā ir veikusi 411 pārbaudes un atsavinājusi 11 165 iepakojumus ar augu maisījumiem. Pārbaužu laikā noformēti 1052 administratīvie protokoli, un sākta virkne kriminālprocesu.

Jau ziņots, ka Latvijā vakar stājās spēkā likuma grozījumi par pagaidu aizliegumu apreibinošajām vielām, kas ļaus tiesībsargājošajām iestādēm sekmīgāk cīnīties ar tā dēvēto legālo narkotiku biznesu.

Saeimas pieņemtās un Valsts prezidenta izsludinātās likuma izmaiņas paredz iespēju ar Slimību profilakses un kontroles centra lēmumu uz laiku līdz 12 mēnešiem aizliegt vai ierobežot tādu jaunu psihoaktīvo vielu vai to saturošu izstrādājumu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai izplatīšanu, kuras nav iekļautas Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru sarakstos. Pagaidu aizliegumu piemēros tām vielām, par kurām saņemta informācija no Eiropas Agrīnās brīdināšanas sistēmas vai saņemts tiesu ekspertīžu iestādes atzinums.

Līdz šim policija, saņemot ziņas par iespējamu narkotisko vielu tirdzniecību, kioskos var izņemt visas preces, taču vielas, kas nav iekļautas aizliegto vielu sarakstos, bija spiesta atgādāt atpakaļ, tostarp bija jāatgādā atpakaļ arī vielas, par kurām kā kaitīgām ir informācija Agrīnās brīdināšanas sistēmā. Jaunais regulējums ļaus tās izņemt no tirdzniecības uz pārbaudes laiku līdz 12 mēnešiem.

Jaunais regulējums būs būtisks arī muitas dienestiem, ļaujot potenciāli kaitīgās vielas lielos apmēros aizturēt jau uz valsts robežas un ierobežot to nonākšanu mazumtirdzniecībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nav saprotams, ar kuru ķermeņa daļu domājuši likumdevēji, dodot atļaujas tirdzniecībai ar narkotikām. Manuprāt narkotikas-, gan legālās, gan nelegālās- ir un paliek narkotikas: legālās- iesācējiem,- nelegālās jau “slimajiem”. AIZLIEGT VISAS!!! – un – NEKAVĒJOTIES!!!!!! Žurnālistiem ieteikums “parakt”, kuri no varas klana ieinteresēti šīs ienesīgās nozares biznesā.

Draugiem Facebook Twitter Google+