×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. maijs, 2016
Drukāt

Māris Antonevičs: Galvaspilsētā pilns ­nejēdzību, bet Ušakovs nejūtas apdraudēts (23)

Foto - Rinalds Ekmanis/LETAFoto - Rinalds Ekmanis/LETA

Nils Ušakovs

Viens radinieks, kurš Rīgā nedzīvo, bet darbdienā bija ieradies galvaspilsētā darīšanās, vakarā atsūtīja līdzjūtību ar retorisku jautājumu: “Kā jūs tur spējat dzīvot?” Viņu pārsteidzis satiksmes haoss galvaspilsētā, ar kādiem iepriekšējos gados nekad nebija saskāries. Kāds cits paziņa, kurš gan ir rīdzinieks un pretendē uz to, ka labi pārzina galvaspilsētas satiksmes specifiku, arī to, kā apbraukt sastrēgumus un kurās vietās noteiktās dienas stundās ar savu auto labāk nebraukt, viņnedēļ tomēr bija spiests atzīt bezspēcību, kad, apbraucot trīs remontus, beigās atdūrās pret ceturto. Vienlaikus Latvijas radio varēja klausīties atbildīgas galvaspilsētas ierēdnes pļāpas, ka autovadītāji jau paši parasti atrodot vislabāko veidu, kā izvairīties no sastrēgumiem, un nekāda īpaša satiksmes organizācija neesot vajadzīga.

Krišjāņa Barona iela, kā precīzi atzīmēts interneta sociālajos tīklos, varētu kļūt par pieminekli korupcijai un neizdarībai Rīgā. Grūti izprotams projekts, kas it kā veicināšot velosatiksmes uzlabošanu pilsētā, pēkšņi bija kļuvis par Rīgas domes (RD) prioritāti, lai gan pilsētā netrūkst ielu, kur remonts būtu nepieciešams daudz steidzīgāk. Vēl skandalozāks tas kļuva tad, kad viena pēc otras parādījās bildes, kur redzams, ka no darba sanācis apkaunojošs brāķis – šķībs bruģis, nosacītais veloceliņš, kas lietus laikā applūst, acīmredzamas dīvainības darba organizēšanā un tā tālāk. Nu beidzot to atzinis arī vicemērs Andris Ameriks: “Barona iela tiks labota un pārtaisīta tik ilgi, kamēr būs panākta solītā kvalitāte.” Rīdzinieki, apbruņojieties ar pacietību!

Interesanti, ka turpat blakus Barona ielai ir ne īpaši gara, bet ļoti bedraina, pēc remonta kliedzoša ieliņa, kas ved uz divām pašvaldības pārziņā esošām izglītības iestādēm – bērnudārzu un sporta skolu. Katru dienu pa to brauc (lasīt – lauž auto) ne tikai bērnu vecāki, bet arī iestādes apkalpojošie uzņēmumi, un, tā kā bedres nav radušās šodien vai vakar, atbildīgajiem ierēdņiem tam nevajadzētu būt nekādam noslēpumam. “Diemžēl savest kārtībā vienā mirklī visu, kur nekas nav darīts gadu desmitiem, nav iespējams,” man atbildēja RD pārstāvis oficiālajā “Twitter” kontā. Uz aizrādījumu, ka tieši par to ir runa, ka gadu desmitiem tiek ignorētas problēmas, par kurām domei vajadzētu būt ļoti labi informētai, tika paskaidrots: “Neviens nerunā par nezināšanu, bet par laiku, kas nepieciešams, lai labotu agrāko Rīgas domes vadību neizdarību.” Interesanti, protams, ka vēl septiņus gadus pēc Nila Ušakova valdīšanas neizdarības tiek pierakstītas priekšgājējiem.

Sadzīviskā ikdienas pieredze ir vienkāršākais rādītājs tam, kā saimnieko pašvaldība. Cilvēku sarunās tas tiek apspriests, plašsaziņas līdzekļos – stipri retāk. Rīgas mērs Ušakovs pēdējās nedēļās medijos parādījās daudz, bet iemesli nebija saistīti ar saimniekošanu un Rīgas problēmām. Pirmkārt, tie bija Ušakova izteicienu izraisīti skandāli, otrkārt, dažāda rakstura “lentīšu griešanas” un svinīgo uzrunu pasākumi. Kā vieni, tā otri labi noder tēla veidošanas nolūkiem, un vienīgā pārrēķināšanās bija mēģinājums “pazīmēties” uz Latvijas boksera Maira Brieža cīņas fona – skatītāji izsvilpa godkārīgo Rīgas domes priekšsēdētāju (viņš nebija ņēmis vērā mācību, ka līdzīgi parasti beigušies arī dažu citu politiķu mēģinājumi šādi spodrināt savas spalvas). Ušakova karikatūra par Latvijas zaudējumiem no okupācijas režīma un apgalvojums, ka padomju armijai jāpateicas par iespēju svinēt 18. novembri, protams, saniknoja latviešus, taču no jauna mobilizēja “Saskaņas” pamatelektorātu – krievus. Jā, arī viņi šobrīd nīkst sastrēgumos un labprāt veltītu Rīgas vadībai dažus biezus vārdus un, kas zina, pat “protesta balsi” vēlēšanās. Taču tā vien šķiet, ka Ušakova konkurenti vairs īpaši netic, ka varētu ar viņu sekmīgi cīnīties.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Nemaz neaizmirsīsim, kurā pilsētā tika aizklapēta būvvalde, būvniecības pārvaldes palika tikai simboliskas kā rezultātā ir miruši 54 dažādu tautību cilvēki.

 2. Lūdzu dariet kaut ko , lai Rīgas ielas netiek izpūstas pa naktīm.Deglava iela 150 pa naktīm tiek pūstas ielas no netīrumiem un smiltīm uz dzīvojamiem massīviem

 3. Ko tas Antonevics piesejas pie ta Usakova? Cik naudas vinam maksa amerikani par sabiedribas skelsanu? Kad vienreiz Antonevics izbeigs so amerkanu okupantu propogandu, kuri ka serga ir aprijusi visu pasauli. Amerikani ir okupejusi visu, ko vien var okupet, bet, redziet, ta noladeta Krievija maisa okupet ari Krieviju.Antonevics skel sabiedribu,bet vainigs ir Usakovs.

  • Vispirms iemācies pareizi rakstīt valsts valodā, lai nevarētu atpazīt, kādai nācijai piederi, tad arī varēsi aizstāvēt savu maizes tēvu.

  • Kur Tu te pamanīji propagandu??? Kur – sabiedrības šķelšanu?

   Šeit ir konkrēti uzskaitīts, ka Nila galvenie dienas darbi ir Kuzjas varoņdarbu apraksti twitterī, kā arī velosipēdu dāvināšana visādiem puišeļiem. Tikmēr izrādās, ka lietus Rīgā ir neparedzama dabas katastrofa līdzīgi sniegam ziemā. Izrādās, ka sabtransam vajag dotācijas no valsts, lai gan Nils lielās, ka tas ir viņa nopelns. Izrādās, ka Rīgas budžets ir smagos mīnusos, bet Rīgas ielas netiek saremontētas.

 4. mūsu sādžā, atvainojiet – ciemā, nav Ušākova un neesam par viņu dzirdējuši

 5. Pie visa jau pieminētā, kas attiecas uz Kr.Barona ielas nekvalitatīvo remontu, mani ļoti interesē fats, kur palicis vērtīgais akmens bruģis, no kas tika izņemts no abām pusēm 1m platumā visas ielas garumā. Šāda bruģa vērtība ir 25 EUR par vienu gab. Kā tas tiks izmantots?

 6. Bet mums patīk un laucinieki var bļaut cik uziet.

 7. gan jau uz nākošajām vēlešanām rīdziniekus vizinās ar domes taksometriem pa RIGU bez maksas,un jūs nosieklojušies vēlēsiet par sc… .

 8. kāpēc gan lai viņš justos apdraudēts? Krievu tautības vēlētāju, kuru Rīga ir vairākums, mentalitāte jau sen zināma – galvenais, ka savējais un simpatizē Krievijai, nejēdzības un nepadarīti darbi uz šī fona vispār ir pupu mizas

 9. Ušaku no amata neizstums pat buldozers! Par transporta brīvbiļeti NOPIRKTIE Ņilušku ievēlēs atkal un atkal. Demokrātija, kā sacīt jāsaka, darbībā …

 10. No N.Ušakova nāk tāda žults un inde! Viņš jau sevi vairs nespēj kontrolēt. Un tāds ir Rīgas mērs! Kauns.
  Bet LA biežās intervijas ar NU jau arī daudz darījušas, lai viņš tāds varētu izaugt. Nevajag viņu reklamēt, tas būtu pirmais bauslis, lai cik viņš maksā. Tā viņš nopirka par tramvaja biļeti pensionārus. Būsim konsekventi. Tagad daudziem atveras acis, bet, ko domāja I.Ijabs, kas izlikās neredzam NU aroganci, bet slavēja viņa harismu. Te nu ir viņa harisma! Tik atklāta nekaunība pret mūsu vēsturi. 9.maijs, divvalodības referendums, korupcija Rīgā, visas viņa izpausmes izraisa tikai un vienīgi dziļu nepatiku. Padomijas etalons.

 11. Sīkums, saprast var, bet Galvaspilsēta ir sieviešu dzimtes vārds un nevar būt ,pilns’, jābūt ,pilna’.

 12. Situācija Rīgā ir tiešs iemesls tam, lai latvieši un pārējie, kam ir svarīgi Latviju saglabāt nākotnē, nākamajās pašvaldību vēlēšanās Rīgā nebalsotu par SC, GKR un līdzīgajiem. Par ausainīti var tikai nopūsties – žēl, ka viņš toreiz pārdzīvoja maratonu. Lai gan viņa ideoloģiskie bosi gan jau vietā atrastu kaut ko citu.

 13. ko saka piekusušais ZZS premjees?

 14. britu kameronu vajag Mzeme.

 15. VALSTĪ pilns nejēdzību, bet ne valdība, ne Saeima nejūtas apdraudēta. Tad ko jūs gribat no Ušakova?

 16. Ja LATVIJAS valdībā nebūtu tik daudz KANGARU , tad šitais .. domē ilgi nesēdētu.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+