×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. novembris, 2014
Drukāt

Rīgā atgriežas Štrausa festivāla Vīnes orķestris

Foto no orķestra Facebook lapas.Foto no orķestra Facebook lapas.

Trešdien, 3. decembrī Rīgas Kongresu namā uzstāsies Štrausa festivāla Vīnes orķestris pasaulslavenā maestro Pītera Guta vadībā, informē koncerta producenti.

Orķestris Rīgā uzstāsies otro reizi – pirmoreiz tas viesojās mūsu valstī 2012. gada decembrī. Šogad koncertā piedalīsies Vīnes operas zvaigznei Monika Mozere.

Orķestris ieguvis starptautisko atzinību, pateicoties savai oriģinālajai Vīnes mūzikas interpretācijai, kā arī izpildot plašu klasisko skaņdarbu repertuāru, kā arī Štrausu dinastijas un Vīnes operetes meistaru sacerējumus.

Orķestra programma ietver gan populāros klasiskos skaņdarbus, gan arī mazāk zināmas skaistas melodijas; pārsteigumu pilnus muzikālus jokus un muzikālos operetes fragmentus.

Būdams uzticīgs Štrausa laikā pastāvējušajai tradīcijai, Pīters Guts diriģē ar vijoli rokās. Uzticība stilam, tīras un skaistas skaņas, Vīnes šarms un muzikālās daiļrades prieks ir šī orķestra raksturīgākās iezīmes. Tāpat šis kolektīvs ir unikāls, jo klasiskajai populārajai mūzikai tiek pievienots kolorīts Austrijas humors. Šis nav manierīgs orķestris, bet gan patiesi “dzīvs” kolektīvs, kas viegli iesaistās komunikācijā ar skatītājiem, uzdejojot vai spēlējot iet skatītāju rindās, lai aicinātu viņus riņķa dejā.

Mūziķi daudzkārt veiksmīgi uzstājušies slavenos mūzikas festivālos, televīzijas koncertos, kā arī apceļojot ar vieskoncertiem praktiski visas Eiropas valstis, Ameriku un Āziju.

Ieskats orķestra priekšnesumā ŠEIT.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+