Dabā
Laika ziņas

Rīga balta. Šodien pilsētā iespējama stipra snigšana. Krituši nacionālie aukstuma rekordi 0

Foto-LETA/AFP

Trešdien Latvijā turpināsies aukstums, daudzviet gaidāms neliels īslaicīgs sniegs, bet vietām snigs stipri.

Palaikam spīdēs saule, tomēr tā gaisu nespēs sasildīt vairāk kā līdz +5..+9 grādiem.
Valdošais būs lēns līdz mērens ziemeļrietumu vējš.

Rīgā dienas pirmajā pusē brīžiem iespējama stipra snigšana, vēlāk laiks kļūs saulaināks un gaisa temperatūra pakāpsies līdz +7..+8 grādiem.

Latvijas tuvumā nav ne izteiktu ciklonu, ne anticiklonu. Atmosfēras spiediens 756-758 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī.

Šorīt sniegs klāj vistu vanaga ligzdu Rīgā, kas atrodas pilsētas rūpnieciskajā zonā un ir būvēta papelē.

Ar fotogrāfijām cilvēki turpina dalīties arī sociālajos tīklos:

Jēkabpilī izveidojusies līdz astoņiem centimetriem bieza sniega sega; visvairāk snieg Rīgas apkaimē

Trešdienas rītā Jēkabpili pārklājusi līdz astoņiem centimetriem bieza sniega kārta, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Savukārt meteoroloģiskā radara dati rāda, ka pēc plkst.7 visvairāk snieg Rīgā un galvaspilsētas tuvumā.

Līdz astoņiem centimetriem bieza sniega kārta Jēkabpilī ir uz mašīnām, soliņiem un citiem priekšmetiem, savukārt uz zemes sniega ir mazāk, jo uz zemes sniegs kūst. Ielas un ietves pārsvarā ir bez sniega.

Sniegs ir ļoti irdens un gaisīgs, sniega sega strauji saplok un tuvāko stundu laikā nokusīs pilnībā.

Vēl biezāka sniega sega bija otrdienas rītā vietām Kurzemē – Saldus novadā un reģiona ziemeļos. Saskaņā ar vietējo iedzīvotāju ziņoto dažviet bija sasnidzis krietni vairāk par desmit centimetriem sniega, bet arī tas ātri vien nokusa.

Trešdienas rītā stiprāko snigšanu nes no Rīgas jūras līča nākoši mākoņi galvaspilsētā un tās apkaimē. Sniega mākoņi skar mazu teritoriju, un daudzviet Latvijā spoži spīd saule.

Labots 10.maija nacionālais aukstuma rekords

Naktī uz trešdienu sešās novērojumu stacijās pārspēts 10.maija aukstuma rekords, Rēzeknē labots arī visas valsts rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Aukstuma rekordi galvenokārt krituši valsts rietumu daļā – Liepājā, Pāvilostā, Stendē, Saldū un Dobelē, kur minimālā gaisa temperatūra bija -2,3..-4,3 grādi.

Tomēr zemākā gaisa temperatūra reģistrēta Latgalē – Rēzeknes novērojumu stacijā, termometra stabiņam noslīdot līdz -4,7 grādiem, pārspēts ne tikai pilsētas, bet arī visas valsts 10.maija aukstuma rekords.

Savukārt Daugavpilī ar -2,4 grādiem atkārtots aukstuma rekords.

Iepriekšējā zemākā gaisa temperatūra, kas 10.maijā reģistrēta Latvijas oficiālajās novērojumu stacijās, bija -4,3 grādi 1941.gadā. Ārpus galvenajām meteostacijām 1991.gada 10.maijā reģistrēts aukstums līdz -5 grādiem.

Naktī uz trešdienu tikai vietām Rīgā un Jūrmalā gaisa temperatūra nenoslīdēja zem nulles atzīmes. Valsts lielākajā daļā gaiss atdzisa līdz -1..-4 grādiem.

Kā ziņots, saskaņā ar datiem no ceļu meteostacijām uz Rēzeknes apvedceļa sals naktī sasniedza pat -5,3 grādus, pie Kārsavas saullēktā reģistrēti -4,7 grādi, Strenču apkaimē bija -4,6 grādi.

Savukārt gan Liepājas, gan Ventspils lidostā minimālā gaisa temperatūra bija -4 grādi.
[meteoweather_map]

LA.lv