Kultūra
Teātris un kino

“Rīga ir ērta filmēšanas vieta.” Latvijā top somu un zviedru kopproducijas filma0

Publicitātes foto

Šobrīd Latvijā notiek vērienīgas Somijas un Zviedrijas kopprodukcijas filmas “Hatching” uzņemšana. Filmēšanas servisu Latvijā nodrošina studija “Mistrus Media”, filmas režisore ir Hanna Bergholma (Somija).

Intelektuālās šausmu filmas “Hatching” galvenie notikumi norisinās 12 gadus jaunas mākslas vingrotājas Tinjas dzīvē – viņa dažādu apstākļu sakritības rezultātā istabā izperē savu dubultnieku sākotnēji putna izskatā, kurš iemieso viņas slēptākās ļaunuma dziņas.

Stāsts ir par perfekcionismu, augstām prasībām pret sevi un saviem tuvākajiem, par šķietami ideālu ģimeni un ikdienas dzīvi,

kas pārvēršas negaidītā, baisā notikumu virpulī ar satraucošu filmas noslēgumu.

Filmas režisore ir Hanna Bergholma, kura beigusi Somijas Nacionālo filmu skolu, “Hatching” būs viņas debijas pilnmetrāžas filma. Iepriekš Bergholma ir bijusi vairāku starptautiski atzītu īsfilmu režisore, radot režiju arī bērnu televīzijas seriālam Somijas sabiedriskajā televīzijā. Režisores intereses aptver šausmu un fantāzijas žanra filmas.

Viņas jaunākā īsfilma “Puppet Master” (2018) tika izrādīta vairākos starptautiskos kinofestivālos, iegūstot atzinību arī Somijā, uzvarot Skandināvijas starptautiskajā filmu festivālā Helsinkos.

Filmas “Hatching” somu producents Mika Ritalahti no studijas “Silva Mysterium” uzslavē augstas kvalitātes tehnisko un radošo komandu Latvijā, kura ir ļoti mobila, spējīga un zinoša.

Producents norāda – esot interesanti vērot, kā veidojas filmas kadri, jo pat tādas lietas kā gaismas slēdži un radiatori Rīgā ir citādāki nekā tie būtu Helsinkos. Šādi sīkumi ļoti ietekmē to, kā un ko redz skatītājs, kā veidojas filmas noskaņa un savdabīgums kopumā.

Tāpat Ritalahti atzīmē, ka Rīga ir ļoti ērta kā filmēšanas vieta – tas ļauj optimizēt loģistiku, ievērojami atvieglojot filmēšanas darbu.

“Šādi kino projekti, kas veidoti sadarbībā ar somu, britu un zviedru kinematogrāfistiem, ļauj nostiprināt un pierādīt pasaulei Latvijas kinoveidotāju profesionalitāti. Kino jomā strādājošo pieredze, Latvijas vide un Rīgas Kinostudijas paviljonu ērtums, un ārvalstu filmēšanas atbalsta programmas Latvijā bija tās, kas ļauj šo filmu pilnībā uzņemt pie mums.

Mūsuprāt, ārvalstu filmēšanas nodrošināšana Latvijā ir ne tikai būtiskas investīcijas Rīgai un Latvijai, bet ar katru šādu projektu stiprinās Latvijas kino uzņemšanas spējas, kas noder, arī veidojot nacionālās filmas,” saka producents Gints Grūbe.

Filmas producenti un izpildproducenti no Latvijas puses ir Gints Grūbe, Elīna Gediņa-Ducena, Reinis Kalviņš, mākslinieks – Juris Žukovskis. Filmas tapšanu Latvijā atbalsta Nacionālais Kino centrs un Rīgas Filmu fonds.

Plānots, ka filma uz ekrāniem nonāks 2021. gadā.

Filmu studija “Mistrus Media”, kas Latvijas kino industrijā darbojas jau kopš 2000. gada, pēdējo gadu laikā veidojusi vairākas starptautiski atzītas kopprodukcijas filmas ar Lietuvu, Čehiju, Vāciju, Krieviju, Somiju, Ungāriju u.c.

Saistītie raksti

Viens no jaunākajiem studijas “Mistrus Media” kopražojumiem ir dokumentālā filma “Geparda dzimšana”, kopprodukcija ar Vāciju un Itāliju, kas starptautisko pirmizrādi piedzīvoja Romas starptautiskajā kinofestivālā un šobrīd ir noskatāma kinoteātros Latvijā, savukārt jaunākais kopdarbs ar Lietuvu ir spēlfilma “Elpa marmorā”, kas pagājušā gadā pirmizrādi piedzīvoja Karlovi Varu starptautiskajā filmu festivālā.

Tāpat šobrīd noslēdzies darbs pie Alekseja Učiteļa kopprodukcijas spēlfilmas 47 par Viktora Coja bojāeju, bet drīzumā uz ekrāniem nonāks lietuviešu režisora Šarūna Barta jaunā filma, kopprodukcijā veidotā “Mijkrēslī”.

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
Ar tulkošanas darbnīcu pieminēs literātus, kuri pakļauti represijām
15 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Ar kinomūziku sākas jau desmitais koncertcikls “Iededz gaismu”
15 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
FOTO: Ievērojamām kultūras personībām pasniegti KM Atzinības raksti
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
FOTO: Sākas „Staro Rīga”
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Par ko mums stāsta šīs divas karjeras – Rotko un Porziņģa?
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Rīgas “Dinamo” izcīna pārliecinošāko uzvaru sezonā un pamet pēdējo vietu
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Smags gadījums, grūti pateikt, kas notika.” Šoferīši min versijas
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Plūdu dēļ slēgts Venēcijas Svētā Marka laukums
6 stundas