×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
3. marts, 2014
Drukāt

Rīgā koncertēs Londonas Simfoniskais orķestris

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros 25. maijā pirmo reizi Latvijā viesosies Londonas Simfoniskais orķestris, liecina informācija Latvijas Nacionālās operas (LNO) mājas lapā.

Orķestra galvenā viesdiriģenta Daniela Hārdinga vadībā koncertā skanēs romantisma laikmeta šedevri – Franča Šūberta 8. simfonija un Gustava Mālera 1.simfonija.

Londonas Simfoniskais orķestris ir slavenākais no pieciem pasaules izcilākajiem simfoniskajiem orķestriem, izcilu mākslinieku kolektīvs, kuru vada galvenais diriģents Valērijs Gergijevs un viesdiriģenti Daniels Hārdings un Maikls Tilsons-Tomass. Orķestris sadarbojies arī ar pasaulē atzītajiem Latvijas mūziķiem – mecosoprānu Elīnu Garanču, vijolnieku Gidonu Krēmeru, kā arī diriģentiem Marisu Jansonu un Andri Nelsonu. Tas regulāri uzstājas Linkolna centrā Ņujorkā, Plejēla zālē Parīzē, Eksanprovansas festivālā, bieži viesojas Tālo Austrumu, Ziemeļamerikas, Eiropas lielāko pilsētu koncertzālēs.

Orķestra mājvieta ir “Barbican” mākslas centrs Londonā. Orķestris sniedz aptuveni 140 koncertu gadā, vienlīdz bieži koncertējot gan Londonā, gan visā pasaulē. Pasaules izcilāko simfonisko orķestru vidū Londonas Simfoniskais orķestris ir līderis ierakstu apmēra un daudzveidības ziņā. Pirmais orķestra gramofona ieraksts noticis jau 1912.gadā. Vairāk nekā simts gadu laikā orķestris ierakstījis daudzus albumus, mūziku filmām un nozīmīgiem plaša mēroga pasākumiem.

Londonas Simfoniskā orķestra vieskoncertu LNO rīko sadarbībā ar Lietuvas Nacionālo operas un baleta teātri. Koncertu atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds mākslas festivāla “Tete-a-Tete” ietvaros un nodibinājums “Rīga 2014”.

Biļetes uz koncertu, kas notiks LNO telpās, no pirmdienas, 3. marta, nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+