×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
13. maijs, 2012
Drukāt

Rīgā notiks Mātes dienas svinības

rozes

Šodien Latvijā tiek svinēta Mātes diena. Mātes diena ir starptautiski svētki. Dažādās valstīs to svin atšķirīgos datumos, bet Latvijā kopš 1992.gada – maija otrajā svētdienā. Savukārt septembra otrajā svētdienā svin Tēva dienu.

Pirmo reizi Mātes diena maija otrajā svētdienā tika svinēta 1908.gadā Amerikā, kad svētdienas skolas skolotāja Anna Rīsa Džārvisa no Rietumvirdžīnijas, godinot savu māti, rīkoja baznīcu dievkalpojumus.

Par godu Mātes dienas svinībām Rīgas kultūras centros notiks māmiņām un vecmāmiņām velīti koncerti un deju uzvedumi, aģentūru LETA informēja Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Mātes dienā plkst.12 VEF Kultūras pilī notiks koncerts “Ak, māt, cik manā sirdī Tev ir liela vieta!”, kurā klausītājus ar dziesmām priecēs konkursa “Cālēni 2012” laureāti, kā arī būs skatāms Inta Birzkopa baleta viencēliens “Četri ziemeļu gadalaiki”, bet plkst.15 ikviens būs gaidīts uz tautas deju ansambļa “Zelta sietiņš” deju uzvedumu.

Savukārt Rīgas kultūras un atpūtas centrā “Imanta” plkst.12 dziedātāji Silvija Silava un Ingus Pētersons kopā ar bērnu deju kolektīvu un bērnu popgrupu klausītājus priecēs ar koncertu “Tavās rokās”.

Šodien divi jauki noskaņu koncerti, kas sāksies plkst.13 un plkst.16, notiks arī Rīgas Jūgendstila muzejā. Šajos koncertos muzicēs arfiste Dārta Tisenkopfa. Savukārt plkst.16 sirsnīgs pasākums notiks Rīgas kultūras centrā “Iļģuciems”, kur māmiņām veltītas dzejas rindas un dziesmas izpildīs aktieris Jānis Paukštello.

Lielajā ģildē plkst.13 muzicēs Rīgas mūzikas skolu apvienotais simfoniskais orķestris kopā ar mūziķiem Artūru Cingujevu un Valteru Pūci, savukārt plkst.16 Svētā Pētera baznīcā koncertā “Klasiskās mūzikas pērles Mātes dienā” muzicēs kamerorķestris “Latvijas Filharmoniķi” kopā ar solistu Artūru Hrustaļovu.

Mākslinieki Andris Daņiļenko, Zane Jančevska un Valdis Zilveris Mātes dienas svinētājus gaidīs koncertā “Mātei”, kas plkst.17 sāksies Mazajā ģildē.

Māmiņas kopā ar bērniem no plkst.11 līdz 18 būs gaidītas arī Rīgas Porcelāna muzejā, kur būs atvērtas porcelāna apgleznošanas darbnīcas, savukārt Rīgas Jūgendstila muzejs šajā dienā piedāvās arī īpašu ekskursiju ģimenēm ar bērniem.

Lielākā daļa no Mātes dienai veltītajiem pasākumiem būs bez maksas.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.6
Alūksne +10.8
Daugavpils +4.5
Saldus +6
Liepāja +5.8
Jelgava +6
Ventspils +9.0
Limbaži +5
Madona +4
Rēzekne +4
Draugiem Facebook Twitter Google+