×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

Rīgā pirmā pietura tiešsaistē
 (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Tramvaja pieturā Juglā uzstādīts pirmais digitālais displejs un pieejams bezmaksas internets. Monitorā redzams tramvaju kustības saraksts tiešsaistes režīmā, kā arī cita pasažieriem aktuāla informācija, piemēram, par iespējām iegādāties e-talonus, pieteikties rīdzinieka kartei un citu aktuālo informāciju. Plānots, ka nākotnē ar šādiem monitoriem tiks aprīkotas vēl vairākas pieturvietas un ar to starpniecību pasažieri tiks informēti par aktuālajām izmaiņām, transporta atiešanas, pienākšanas, kavēšanās laiku utt.

RP SIA “Rīgas satik-sme” (“RS”) preses sekretārs Viktors Zaķis informē, ka tuvākajā laikā otrs šāds monitors, visticamāk, tiks uzstādīts pieturā pie t/c “Alfa”, taču abās vietās kādu laiku tablo darbosies testa režīmā. “Sākotnēji tie darbosies eksperimentāli, lai mēs apjaustu, kā šī sistēma funkcionē un to aprobētu,” norāda V. Zaķis. Tiks pārbaudīts, kā monitori savienojas ar dispečeru punktu, drošības sistēmām, vai tie darbojas tiešsaistes režīmā bez nobīdēm u. tml. Tāpēc “RS” aicina pasažierus būt 
saprotošiem, ja novēro tablo kādas neprecizitātes. Precīzi vēl nav zināms, cik tieši pieturās un konkrēti kuros posmos digitālie monitori būs. “RS” apstiprina vien to, ka tie paredzēti lielākajās pieturās pilsētas centrā un vietās, kur apgrozās visvairāk cilvēku.

Jauninājums ieviests šovasar iesāktās Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietu pārbūves un modernizācijas ietvaros. Kopumā pēc īpaši apstiprināta dizaina tiks atjaunotas 800 pieturvietas visā galvaspilsētā. 23 modernās pieturas jau priecē tramvaju pasažierus Brīvības ielas posmā no galapunkta Juglā līdz t/c “Alfa”. Tās izbūvētas atbilstoši Eiropas prasībām – ērtas arī pasažieriem ar īpašām vajadzībām, māmiņām ar bērnu ratiņiem, gados veciem cilvēkiem u. c. Paaugstinātas pieturvietu platformas, kas aprīkotas ar drošības margām, īpaši reljefotu bruģi platformu malās un slīpām nobrauktuvēm.

Jaunajās pieturās plānots nodrošināt arī bezmaksas interneta lietošanas iespēju. Patlaban tas iespējams tikai Juglas tramvaja galapunktā un kādu laiku tikai testa režīmā. Bezvadu internetu “RS” tuvākajā nākotnē plānot ieviest arī sabiedriskajā transportā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Lieka naudas tērēšana. Nu, jā – Ušakovam reklāmas platformu vajag. citviet eiropā ir blinkertablo, kas parāda tikai pienākšanas laiku, un pēc cik minūtēm pienāks tuvākais maršruta transportlīdzeklis. stulbeņi.

 2. Monitorā redzams tramvaju kustības saraksts tiešsaistes režīmā, kā arī cita pasažieriem aktuāla informācija, piemēram,…

  …Tur es dzēru, tur man tika…!…

  …aicina pasažierus būt 
saprotošiem, ..!…

  …LABI !…10. URUSVATI PROT MUSU VALODU . BET MUMS IR JAPROT VISU TAUTU VALODAS. PATSTAVIGI RODAS NEIZPRATNE PAR TO, KADA VALODA SUTIT DOMAS , LAI TAS TIKTU LABAK UZTVERTAS. KATRS SUTA SAVA VALODA. TIESI TAJA , KURA VINS DOMA. BUTU NEPAREIZI RAIDIT DOMAS SVESA VALODA, CEROT , KA TAS, KAM DOMA TIEK SUTITA , LABAK SAPRATIS.
  TADS SVESADS IZKLASTS TIKAI VAJINA SUTIJUMA SPEKU. PIESPIEZDAMI SEVI DOMAT SVESA
  VALODA , CILVEKI IZSAUKS IEKSEJUS TELUS , KAS SAISTITI AR SAJA VALODA RUNAJOSO TAUTU. TADEJADI VINI MAZINAS SAVAS DOMAS SKAIDRIBU. IETEICU NE VIEN RAIDIT DOMAS SAVA DZIMTAJA VALODA , BET ARI DARIT TO PASOS VIENKARSAKAJOS UN PIERASTAKAJOS APSTAKLOS. PIERASTI PRIEKSMETI VISMAZAK NOVERS UZMANIBU. ARI SO PRIEKSMETU IZSTAROJUMS NEUZBUDINAS.
  SUTOT DOMU , JABUT MIERIGAM, DAZREIZ VAR SKANET HARMONISKA MUZIKA.
  ATCERIETIES SOS NOTEIKUMUS , KAD IZTELOJATIES , KA MES SUTAM DOMAS.
  DZIVAS ETIKAS MACIBA * AGNI JOGAS ZIMES * PARPASAULIGAIS * BRALIBA*, ” VIEDA” ,1998*
  un ar to starpniecību pasažieri tiks informēti …!…

 3. Tāpēc jau nerīdziniekiem ir jāpalielina braukšanas maksa, lai varētu šitādu pakazuhu taisīt.
  Riebj klausīties un lasīt šito absurdu.

 4. Lūdzu, ko nozīmē tādi vārdi, kā: displejs, aprobēt, tablo, testa režīms. Un kāda sevišķa nozīme ir prievārdam ,,tieš” salikteņos kā: tiešsaiste, tiešraide, tiešmaksājums? Vai ar saistību, raidījumu vai maksājumu jēdzieni nav pietiekami skaidri, vai arī te meklējama kāda ,,tiešsaiste” ar kādu citu valodu?

 5. Kaut kā jau budžeta nauda ir jāiedabū privātajā kabatā, pārskaiīt uzreiz uz kontu nav iespējams….

 6. silts ieteikums šos monitorus būtu ielikt rūdīta stikla kastē, lai tie jau pirmajās dienās netiktu sabojāti vai nepazustu. Mūsu sabiedrība tam vēl nav gatava!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+