×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. septembris, 2014
Drukāt

Rīgā pirmoreiz – Tezē kopienu svētceļnieki


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nedēļas nogalē, no 26. līdz 28. septembrim, Rīgā ieradīsies vairāk nekā seši simti kristīgo jauniešu vecumā no 16 līdz 35 gadiem no dažādām valstīm uz Tezē kopienu reģionālo tikšanos, kas Rīgā notiks pirmo reizi.

Baltijas reģionālo tikšanos Rīgā ierosinājusi Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca un Romas katoļu baznīca Latvijā, piedalās arī Āgenskalna baptistu draudze. Kristieši ir sagatavojušies viesmīlīgi uzņemt ģimenēs 99 cilvēkus no Ukrainas, 235 no Lietuvas, 74 no Baltkrievijas, 44 no Krievijas, 47 no Polijas, 32 no Igaunijas, kā arī pārstāvjus no Somijas, Zviedrijas, Francijas, Portugāles un citām valstīm. Ģeopolitiskā situācija netieši ietekmē arī šādus nepolitiskus sarīkojumus, jo, kā stāsta Vecās Sv. Ģertrūdes draudzes pārstāve Kristīne Jaunzeme, daži no pieteiktajiem ukraiņiem pavisam nesen pateikuši, ka nevarēs atbraukt. Bet daži Krievijas ticīgie, būdami savas valsts propagandas ietekmē, pārsteigti vaicājuši, vai tiešām Latvijā viņus uzņems ģimenēs.

Kristīne ir gandarīta, ka varam sevi novērtēt kā patiešām viesmīlīgu tauta, jo ģimeņu, kuras pieteikušās uzņemt svētceļniekus, ir pat vairāk nekā viesu. Draudžu brīvprātīgo komandas rūpēsies par tikšanās norisi, mūziku, ēdināšanu, telpu sagatavošanu u. c. Trīs dienu laikā notiks vairākas kopīgās lūgšanas Rīgas centrā, kā arī lūgšanas un kopīgu dievkalpojumu svinēšana Rīgas draudzēs. Sestdienas vakarā Pēterbaznīcā kristiešus uzrunās Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) arhibīskaps Jānis Vanags, Romas katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs un Tezē kopienas priors brālis Aloizs.

Tezē ir vieta Francijā, Burgundijas apgabala dienvidos, un tur atrodas plaši pazīstama starptautiska ekumeniskā kopiena, ko 1940. gadā dibinājis brālis Rožē. Viņš toreiz mēģināja dziedināt šķelšanās brūcess kristiešos, kā arī ar izlīgšanas palīdzību novērst konfliktus sabiedrībā. Mūsdienās, sekojot Tezē kopienas priora brāļa Aloiza 2012. – 2015. gada vēstījumam “Pretim jaunai solidaritātei”, kopienas brāļi ik gadu rīko dažāda mēroga jauniešu tikšanās Āfrikā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā, Āzijā un Eiropā. Pirms četriem gadiem reģionālās tikšanās vieta bija Viļņā, pirms diviem – Helsinkos.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Tezē kopienai bijusi būtiska loma garīgajā atjaunotnē arī Latvijas kristiešu vidū.

Par šāgada tikšanās vadmotīvu izvēlēti Svēto Rakstu vārdi “Kļūstot par zemes sāli” ar domu, ka pēc desmit, divdesmit un trīsdesmit gadiem šodienas padsmitgadnieki būs tie, kuri uzņemsies atbildību par sabiedrības virzību.

Gatavojoties Baltijas reģionālajām dienām, izdots pirmais Tezē kopienas dziesmu ieraksts latviešu valodā “Svētīta tauta”, ko veidojis vairāku Latvijas draudžu apvienotais koris un mūziķi diriģentes Andas Zikmanes vadībā, un tajā ir 22 dziesmas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+