×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2012
Drukāt

Rīgā top un atdzimst parki


Rīgas domes vizuālais materiālsRīgas domes vizuālais materiāls

“Rīdzinieki varēs baudīt pilnvērtīgu atpūtu pie dabas, sakoptā vidē, neizbraucot no pilsētas,” sola galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs. Tāpēc visā Rīgā norisinās vērienīgi parku atjaunošanas darbi un top jaunas aktīvās atpūtas vietas. 


 

Līdz pilsētas svētkiem augustā Lucavsalā iekārtos pludmales atpūtas zonu, ierīkos celiņus, zālienus un uzstādīs apgaismojumu. Nākamgad sala jau pārtaps par modernu labiekārtotu parku ar atpūtas, pludmales, sporta, bērnu, jauniešu un ekstrēmo sporta aktivitāšu zonām. Tajā būs gan vieta piknikiem ar guļbaļķu soliem un galdiem, gan pludmales volejbola laukumam, apgaismotām takām skriešanai, kas sporta aktivitātēm būs pieejamas arī ziemā. Daudzveidīgas atrakcijas un rotaļlaukumi būs piemēroti visu vecumu bērniem un arī bērniem ar īpašam vajadzībām. Lai garantētu drošību un nekārtību gadījumā policija spētu operatīvi reaģēt, parka teritorija tiks aprīkota ar videonovērošanas kamerām. Lucavsalai kļūstot par oficiālu Rīgas peldvietu, par drošību pludmalē rūpēsies glābēji. Tiks sakārtots arī piebraucamais ceļš un auto stāvlaukums. Topošā parka plānošanā jau no paša sākuma iesaistīti vietējie iedzīvotāji un tā vīzija izstrādāta, pamatojoties uz sabiedriskās aptaujas rezultātiem par to, kādu šo atpūtas vietu vēlētos rīdzinieki.

Darbi Lucavsalā sākti jau pagājušā gada novembrī un tās ziemeļu daļa ir attīrīta no vairāk nekā četriem hekt-āriem pamestu mazdārziņu. Tas darīts, saglabājot parka ainavā iederīgos augļu kokus, divus dižkokus un citus kokus, kas uz salas stādīti agrākajos laikos. Parka iekārtošanā plānots ieguldīt apmēram 600 tūkstošus latu. Videonovērošanas un apgaismojuma ierīkošana izmaksās vēl papildus no 77 līdz 98 tūkstošiem latu. Taču visas pilsētas zaļās zonas sakārtošanā kopumā ieguldīs apmēram divarpus miljonus latu no pilsētas budžeta un 4,7 miljonus latu no Eiropas Savienības fondiem.

 

Uzziņa

Rīgas atpūtas vietās plānotie darbi 
līdz 2013. gada beigām

Uz AB dambja līdz pilsētas svētkiem plānota gan brauktuves, gan gājēju ietves rekonstrukcija un paplašināšana. Izvietos soliņus, ietvēm ieklās skrituļošanai piemērotu segumu.

Māras dīķa teritorijā izveidos atpūtas zonu, rekonstruēs celiņus un apstādījumus dīķa ziemeļrietumu pusē, kā arī izbūvēs veloceliņu. Plānota dīķa tīrīšana un krasta līnijas rekonstrukcija, krastmalas nostiprināšana un biotopu izveide. Pie Mārupes ielas paredzēts remontēt celiņus, ierīkot apstādījumus, rekonstruēt rotaļu un sporta zonu. Paredzēta arī laipu un skatu laukumu ierīkošana, laivu piestātnes izveide un mākslas objektu izvietošana. Pirmie darbi tiks pabeigti līdz rudenim.

Grīziņkalna parka atjaunošanas projekta ietvaros bojāto un pāraugušo koku vietā iestādīs 34 jaunus, vairāk nekā 4982 krūmus un vīteņaugus, ap 1300 rožu. Pilnībā atjaunos celiņu segumu, atsevišķi ar speciālu marķējumu iezīmēs ceļus, pa kuriem var pārvietoties vājredzīgi cilvēki. Būs celiņi riteņbraucējiem. Parkam veidos jaunu apgaismojumu, izmantojot vēsturiskā stilā veidotas laternas. Parka augšējā terasē plānots izveidot estrādes vietu, atjaunot bradājamo baseinu, paplašināt bērnu rotaļlaukumu un izveidot aktīvās atpūtas laukumu ar āra trenažieriem.

Miera dārzā Latgales priekšpilsētā atjaunos gājēju celiņu segumu, kāpnes un atbalsta sienas, uzstādīs tūrisma norādes, atjaunos soliņus, nodrošinās apgaismojumu un veiks inženierkomunikāciju nomaiņu. Plānots atjaunot arī bērnu atpūtas laukumu un veikt teritorijas apzaļumošanu, kā arī izbūvēt sabiedriskās tualetes.

Ziedoņdārzā nomainīs celiņu klājumu, paplašinās laukumu pie strūklakas, to papildinot ar krāšņiem rožu stādījumiem. Bērnu rotaļlaukumā uzstādīs jaunas iekārtas, izveidos plašu bradājamo baseinu. Būs jauni, ērti soliņi, apgaismojums. Plānots atjaunot arī 1928. gadā celto dārznieka namiņu un ierīkot tualetes.

Starp Radio ielu un Rīgas kanālu tiks atjaunots skvērs un rekonstruēta 19. gadsimta dārznieka māja.

Pļavniekos starp Andreja Saharova, Dravnieku un Pļavnieku ielu, maksimāli saglabājot esošo bērzu audzi, tiek veidots jauns parks. Tajā plānots rast iespējas daudzveidīgai atpūtai.

 

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19.5
Alūksne +14.9
Daugavpils +15.6
Saldus +14.2
Liepāja +14.0
Jelgava +13.7
Ventspils +16.3
Limbaži +17
Madona +13.9
Rēzekne +13.2
Draugiem Facebook Twitter Google+