×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. novembris, 2014
Drukāt

Rīgā vēlas novērst pretlikumīgu privātstundu pasniegšanu skolās (4)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Septembrī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsūtīja informatīvas vēstules pašvaldības izglītības iestādēm, lai informētu, ka privātstundu vadīšana skolas telpās bez privātprakses uzsākšanas sertifikāta un nomas līguma ar izglītības iestādi noslēgšanas ir normatīvo aktu pārkāpums, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Departamenta pārstāve Indra Vilde skaidroja, ka vēstule nosūtīta pēc tam, kad departaments vairākkārtīgi saņēmis informāciju no Rīgas iedzīvotājiem, ka Rīgas skolu telpās tiek īstenota šāda prakse. Organizējot padotības iestāžu darbu, departaments ik pa laikam nosūtot vēstules, lai vērstu uzmanību uz dažāda veida jautājumiem.

“Tā kā nesen sācies jaunais mācību gads, kad tiek izveidots gan stundu saraksts, gan spriests par interešu izglītību skolā, kā arī slēgti līgumi par telpu nomu un tamlīdzīgi, tad ar vēstuli departaments atgādināja par to, ka skolām ir jāseko līdzi arī tādai lietai kā skolotāju privātprakse, ja skolā tāda tiek īstenota, un tas jādara atbilstoši visiem šo jomu regulējošiem normatīvajiem aktiem,” skaidroja Vilde.

Minētajā departamenta vēstulē teikts: “Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvalde vēlas Jūs informēt, ka ir saņēmusi informāciju no pašvaldības iedzīvotājiem par gadījumiem, ka Rīgas izglītības iestāžu telpas pedagogi izmanto privātstundu vadīšanai. Vēlamies Jūs informēt, ka privātstundas izglītības iestādē pedagogs var vadīt tikai tad, ja normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir saņēmis privātprakses uzsākšanas sertifikātu un ir noslēdzis telpu lietošanas līgumu ar izglītības iestādi. Lai izglītības iestādē novērstu iespējamos pārkāpumus, izglītības iestādes direktoram lūdzam veikt pedagogu informēšanu par šo prasību. Informēšanu var veikt pedagoģiskās padomes sēdē vai informatīvajā sanāksmē, vai izdodot rīkojumu par pedagoga privātstundām izglītības iestāžu telpās un iepazīstinot izglītības iestādes pedagogus pret parakstu ar noteikto prasību.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Galīdgie bedģeļniki, idioti un nesaprašas. ŠIE CILVĒKI LATVIJĀ GRIB IEVIEST ZEMU IGLĪTĪBAS LĪMENI!
  Diemžel,
  LAI TAS NEIZDOTOS!!!!

 2. Par skolotājiem , nevis učukiem Atbildēt

  Apsveicami! Beidzot skolotāji skolā būs spiesti darīt to darbu, par kuru pienākas skolotāja alga, uzlabosies izglītības kvalitāte un beidzot skolotāji būs tiesīgi prasīt arī atalgojuma jautājuma sakārtošanu. Šobrīd jautājums par skolotāju algām ir vien iespēja IZM liekēžu baram imitēt darbību, pie tam
  ļoti neveiksmīgu.

 3. Nožēlojami.

 4. Vajag maksāt učukiem adekvātas algas, tad nevajadzēs “cīnīties”, ka tik skolotājs kādu piecīti nenopelna.

Draugiem Facebook Twitter Google+