×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. augusts, 2016
Drukāt

Rīgā vērienīgi svinēs Zemessardzes 25.gadadienu (3)

Foto - Zigmāris RumkaFoto - Zigmāris Rumka

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) šodien aicina iedzīvotājus apmeklēt tautas un armijas svētkus – Zemessardzes 25.gadadienai veltītos pasākumus Rīgā, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

Svētkus apmeklēs arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Svētku programma sāksies plkst.9 ar Zemessardzes 25.gadadienai veltītu dievkalpojumu Doma baznīcā.

Plkst.11 Brīvības pieminekļa laukumā sāksies militārā parāde, kurā būs pārstāvēti 18 Zemessardzes bataljoni, kā arī piedalīsies vienības no Igaunijas un Lietuvas bruņotajiem spēkiem. Uzreiz pēc svinīgā pasākuma Brīvības pieminekļa laukumā vienības dosies parādes gājienā uz 11.novembra krastmalu, kur plkst.12 sāksies Nacionālo bruņoto spēku paraugdemonstrējumi un svētku koncerts.

Nacionālo bruņoto spēku vienības pasākuma apmeklētājiem Krastmalā sarūpējušas dažādus pārsteigumus un aktivitātes.

Krastmalā būs iespēja aplūkot Latvijas bruņoto spēku ekipējumu, tehniku un ieročus, kā arī ASV bruņoto spēku tanku “Abrams” un kaujas mašīnu “Bradley”. Apmeklētāji varēs apskatīt arī divus kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnikas modeļus – izlūkošanas kaujas mašīnu “Scimitar” un kaujas elementu piegādei paredzēto bruņutransportieri “Spartan”.

Rekrutēšanas un atlases centra stendā būs iespējams uzzināt visu par dienesta piedāvātajām iespējām bruņotajos spēkos. Pasākuma laikā būs iespējams satikt arī Militārā motokluba “Patrioti” dalībniekus un armijas amatieru sporta komandas “Patria” pārstāvjus.

Koncerta muzikālo noskaņu ar tautā iemīļotu latviešu kino, estrādes un teātra mūziku radīs tā īpašais viesis Uldis Marhilēvičs, solisti – Liene Šomase, Ieva Vēvere, Alise Kante, Ilmārs Millers, Artūrs Kuzmins, Inga Meijere, Aleksandrs Dimitrovs, Nacionālo bruņoto spēku orķestris diriģenta Andra Grizāna vadībā, Zemessardzes orķestris diriģenta Anda Kareļa vadībā, Zemessardzes koris “Stars” diriģenta Ārija Šķepasta vadībā, Alītas Motorizētās brigādes orķestris no Lietuvas diriģentu Viktora Ščetilnikova un Ramūna Valaiša vadībā un Igaunijas brīvprātīgās Aizsardzības līgas orķestris Kaido Kivi vadībā.

Savukārt no plkst.18 svētku apmeklētājus priecēs koncerta dalībnieku koporķestra sagatavotais muzikālais pārsteigums. 11.novembra krastmalā plānota arī plaša defilē programma, kurā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku orķestris, Štāba bataljona Godasardzes rota un Jaunsardze.
Saistībā ar šiem pasākumiem Rīgā būs satiksmes ierobežojumi, tostarp būs slēgta transportlīdzekļu kustība 11.novembra krastmalā un Vecrīgā.

Šī gada 23.augustā Zemessardze svin 25.dibināšanas gadadienu. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991.gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir kļuvusi par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Būt ”pret” darbu Eiropas kopējā tirgū ir bezjēdzīgi, tāpat kā būt ”pret” rudeni. Rudens tāpat atnāks. Eiropas kopējais tirgus pastāv un darba samaksa tajā ir tāda, kāda ir. Un nevajag mānīt sevi – liberāļi karo. Kad sāksi iet skolā un mācīties vēsturi, uzzināsi par Narviku, Bastoņu, Inčhonu, Grenādu, Kuveitu, Kosovu, Bagdādi. Šie vietu nosaukumi un vēl daudzi citi apzīmē kauju vietas, kur liberāļi karoja un uzvarēja. Un vispār, ja jau liberāļi nekaro, kāpēc tad prokremliskie masu dezinformācijas līdzekļi cenšas iebiedēt krievus ar ”agresīvo NATO”? Valstu bloks var būt vai nu agresīvs vai karot nespējīgs, bet nevar reizē būt gan viens, gan otrs!

  2. Diezgan nožēlojami ir, ka gadiem pret zemessardzi valsts izturējās kā pret lupatu un tagad, kad pēc pulvera sāka smaržot skraida trollējot par iestāšanos zemessardzē. Kāpēc es neiesaku stāties zemessardzē? Tāpēc, ka faktiski šodien zemessargi pilda funkcijas, kas ir jāpilda pilna laika darbiniekiem – armijai. Jo šobrīd reāli velk uz konfliktu un ir jāgatavo armija karam nevis brīvprātīgie par puscenu. Jo jums nemaksā pilno darba dienas maksu, kā tas būtu ar armiju jāmaksā, bet būtu jo karš var reāli izcelties.

    Un ko jūs beigās aizstāvēsies Latviju? Vai šķēles, godmaņa, kalvīša … īpašumus? Ja šī ir Jūsu valsts uzdodiet jautājumu? Vai jūs esat par migrantiem, par divvalodību, par valsts iztirgošanu ārzemniekiem, par LGBT, par latviešu emigrāciju. Jo patiesā šodienas Latvija ir „Par” to visu un ja Jūs esat pret kaut vienu punktu, tad Jūs esat pret šodienas Latviju. Nevajag mānīt sevi – liberāļi visu kontrolē. Bet viņi nekaro. Liberāļi Bēg. Kā bija teiks kampaņā „Es arī bēgtu”. Sanāk, ka Jūs atsakāties no pilna laika algas, lai aizsargātu liberāļu vērtības un īpašumus, kamēr viņi bēg. Nu pasakiet man, kas šajā situācijā izskatās pēc muļķa un kas izskatās pēc īstā plānotāja. Jūs orķestrē izmantojot primitīvus patriotisma saukļus un tā ir patiesība ko neviens šodien nesaka.

    • panikas cēlājam, Kremļa pakalpiņam Atbildēt

      Vai tad tev pašam, panikas celāj, nav īpsuma, kaut vai dzīvokļa? Nav arī īrēta? Tātad dzīvo parkā zem koka? Vai tu, komunistu pārpalikum, gatavojies uzdāvināt iespējamajiem okupantiem sievu un meitu?

Draugiem Facebook Twitter Google+