×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
3. jūnijs, 2015
Drukāt

Rīgā vienkāršos ēku numuru zīmju uzstādīšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja trešdien atbalstīja grozījumus saistošajos noteikumos, ar kuriem tiks vienkāršota ēku numura zīmju uzstādīšana galvaspilsētā, informē pašvaldībā.

Noteikumos paredzēts ieviest jauna parauga zīmi, kuru varēs izvietot pie slēgtu vai iežogotu teritoriju galvenās iebraukšanas vietas (vārtiem vai žoga), kas norāda uz visām teritorijā esošo ēku adresēm. Tas atvieglos orientēšanos operatīvajiem dienestiem, korespondences piegādātājiem un jebkuram pilsētas iedzīvotājam.

Tiks ieviesta atļauja izvietot pagaidu ēkas adreses numura zīmi gadījumā, ja pašvaldība ir nomainījusi adresi. Tas nodrošinās iespēju mazturīgām personām pēc iespējas ātrāk uzstādīt ēkas adreses numura zīmes, lai ēku būtu iespējams vieglāk atrast.

Tāpat saistošie noteikumi paredz atcelt plāksnītes materiāla ierobežojumus, kas paredzēja, ka drīkst izmantot tikai skārda materiālu plāksnītes izgatavošanā. Saistošie noteikumi ir papildināti arī ar atvieglojumiem ēku numuru zīmju apgaismošanai, jo tiek atļauts vietās, kur ēkas numura zīmi apgaismo ielas vai teritorijas labiekārtojuma apgaismojums, papildus apgaismojumu neierīkot un nelietot.

Noteikts pārejas regulējums ar tiesībām saglabāt un lietot numura zīmes, kas iepriekš uzstādītas atbilstoši uzstādīšanas brīdī spēkā esošajām prasībām. Pagarināts termiņš uz pieciem gadiem (iepriekš seši mēneši), kurā ēkas īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam neatbilstoši izvietotas ēku numura zīmes jānomaina un jāizvieto tās atbilstoši noteikumu prasībām.

Grozījumi saistošajos noteikumos „Par ielu un laukumu nosaukuma zīmju, ēku, telpu grupu numura zīmju un virziena rādītāju uz infrastruktūras, kultūras vai tūrisma objektiem izvietošanas kārtību Rīgas pilsētā” vēl būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+