Mobilā versija
-1.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
16. marts, 2016
Drukāt

Rīgā viesosies Berlīnes Valsts baleta prīma un premjers

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Berlīnes Valsts baleta prīma Jana Salenko ar viru Marianu Valteru baletā "Riekstkodis".

Latvijas Nacionālajā operā nākamnedēļ, 22. martā, plkst.19 notiks Ivana Vasiļjeva un Lielā teātra baleta zvaigžņu galā koncerts un savu dalību koncertā ir apstiprinājusi arī pasaulslavenā baleta zvaigzne Jana Saļenko, aģentūru LETA informēja Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” pārstāve.

Slavenā soliste Latvijā ieradīsies kopā ar vīru Marianu Valteru, kas arī skatītājiem sniegs priekšnesumu.

Slavenā pasaules baleta zvaigzne Saļenko ir dzimusi Ukrainā. No 2007.gada viņa ir Berlīnes Valsts baleta pirmā soliste. Balerīnas vīrs 2000.gadā ir absolvējis Berlīnes Baleta skolu un ir vadošais solists vairākos pasaulslavenos uzvedumos.

22.marta galā koncerta programma apvienos tradicionālo krievu kultūras mūziku un mūsdienu pasaules mūziku. Programmā piedalīsies vadošie Krievijas baleta solisti – Ivans Vasiļjevs, Kristīna Kretova, Aleksandrs Volkovs, Anna Nikuļina, Igors Cviko, Marija Allaša, Saļenko un Valters.

Programmā būs ietvertas variācijas no tādiem pazīstamiem uzvedumiem kā “Dons Kihots”, “Gulbju ezers”, “Korsārs”, “Silfīda”, “Tarantella”, “Cinque”, un pasaules pirmizrādi piedzīvos Ivana Vasiļjeva priekšnesums Kamila Sensānsa mūzikas pavadījumā.

“Esam patiesi pagodināti, ka šajā projektā būs redzami krāšņākie Krievijas baleta solisti. Tagad tiem pievienosies arī pasaulslavenie mākslinieki Soļenko un Valters. Šī galā koncerta programma ir unikāls projekts, kas apvieno izcilus māksliniekus un emocionālus priekšnesumus,” komentē Igors Bass, labdarības fonda “Paaudze” vadītājs.

Baleta galā koncerts notiks Latvijas Nacionālajā operā, un daļa no biļešu ienākumiem tiks ziedota Bērnu slimnīcas fondam insulīna sūkņu iegādei. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs.

Pievienot komentāru

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli (1)Ģirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+