Ekonomika
Bizness

Rīgas brīvostā gada sākumā pieaug kravu apjoms 16


Rīgas brīvosta
Rīgas brīvosta
Foto LETA

Rīgas brīvostā šī gada pirmajos četros mēnešos ir fiksēts kravu apjoma pieaugums vairākos segmentos – jaunākie kravu apgrozījuma dati uzrāda, ka ir pārvadāti teju 150 tūkstoši konteineru, kas ir par 15% vairāk nekā pagājušā gada pirmajos četros mēnešos.
Konteinerkravas ir viens no straujāk augošajiem segmentiem Rīgas ostā – pieaugums tajā vērojams jau ilgāku laiku. Lai gan lejamkravu apjoms gada pirmajos četros mēnešos ir sarucis par 30%, kopējo Rīgas brīvostas kravu apgrozījumu tas ietekmējis maz – kritums ir vien par 0,3%.

Kopumā caur Rīgas brīvostu gada pirmajos četrus mēnešos ir nosūtīti vairāk nekā 12 miljoni tonnu kravu.

Konteinerkravas gan nav vienīgais kravu segments, kurā vērojams pieaugums, proti, Rīgas ostai gada sākumā bijuši labi rādītāji ogļu pārkraušanā – pieaugums ir par 16% salīdzinājumā ar šo pašu laika periodu 2016.gadā. Ievērojams pieaugums bijis arī labības produktu segmentā – par vairāk nekā 10%.
Tāpat ievērojami pieaudzis arī apkalpoto pasažieru skaits – šogad apkalpoti jau 200 000 cilvēku, kas ir par 35% vairāk nekā pērn šajā laikā. Turklāt aprīlis ir mēnesis, ko uzskata par tūrisma sezonas sākumu, un Rīgu jau apmeklējuši divi kruīza kuģi, atvedot uz Latvijas galvaspilsētu aptuveni 2500 pasažieru.

Links:  https://youtu.be/vJaTei_xCsk

LA.lv