×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

Rīgas būvvalde lūdz sākt kriminālprocesu pret EP deputātu Mirski par neslavas celšanu (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rīgas pilsētas būvvalde lūgusi Valsts policiju izvērtēt Eiropas Parlamenta deputāta Aleksandra Mirska (“Alternatīve”) izplatītos paziņojumus plašsaziņas līdzekļiem, kuros esot apzināti klaji sniegta nepatiesa informācija, ka “daži vadoši darbinieki Rīgas domē pēdējo pāris diennakšu laikā izņēmuši un pielabojuši dokumentus, kas saistīti ar tirdzniecības centra “Maxima” būvniecību Zolitūdē.”

Kā portālu “LA.lv” informēja būvvaldē, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem būvprojektus izstrādā ne mazāk kā trīs eksemplāros. Pirmo eksemplāru – būvprojekta oriģinālu – glabā projektētājs likumā “Par arhīviem” noteiktajā kārtībā, otro eksemplāru – būvniecības kopiju ar saskaņojumu oriģināliem – projektētājs iesniedz būvvaldē glabāšanai arhīvā, bet trešo kopiju projektētājs nodod pasūtītājam.

Rīgas būvvalde uzsver, ka kopš šī gada 21. novembra dokumentācija saistībā ar būvniecību Priedaines ielā 20 nav izsniegta un nevarēja būt izsniegta trešajām personām, tostarp Rīgas domes amatpersonām, kā arī tajā nav veikti nekādi labojumi vai papildinājumi.

Būvvalde norāda, ka tās arhīvā esošajā dokumentācijā nav iespējams veikt labojumus, jo tie būtu acīmredzami, salīdzinot ar pārējiem būvprojekta eksemplāriem, tajā skaitā tiem, kurus Valsts policija ir izņēmusi no projektētāja arhīva.

Būvvaldes ieskatā šādi paziņojumi ceļ neslavu Rīgas pašvaldībai, jo Mirskis apzināti plašsaziņas līdzekļos izplatījis nepatiesus, pašvaldību un tās amatpersonas apkaunojošus izdomājumus un ar savām darbībām veicis Krimināllikuma 157. pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu. Tādējādi Rīgas būvvalde lūdz policiju uzsākt kriminālprocesu pret Mirski par neslavas celšanu plašsaziņas līdzekļos.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. pareiza kritika ne kad nav patikusi1

  2. Lai kā es neciešu mirski, bet šoreiz izskatās, ka viņš saka taisnību! Bet vai Kozlovskis un co uz to reaģēs?

Draugiem Facebook Twitter Google+