×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
21. decembris, 2016
Drukāt

“Rīgas Centrāltirgus” pārņem tirgus slēgtās teritorijas (2)

Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Andris Morozovs 31. oktobrī sarunājas ar protesta akcijas dalībniekiem, kas iebilst pret Centrāltirgus lēmumu lauzt nomas līgumu ar apakšnomnieku.

Nomnieka parādam pārsniedzot 110 000 eiro, AS “Rīgas Centrāltirgus” šodien pārņēmis tirgus slēgtās teritorijas apsaimniekošanu, aģentūru LETA informēja “Rīgas Centrāltirgus” Mārketinga un komunikācijas daļā.

Pēc uzņēmumā vēstītā, šāds lēmums tirgotāju darbu un klientus neietekmēs. Nomas līgums ar nomnieku SIA “Mercados” ir izbeigts pamatojoties uz nomas līguma saistību rupju neizpildi, tostarp, šobrīd nomas maksas un komunālo maksājumu parāds pārsniedz 110 000 eiro.

“Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Andris Morozovs norādīja, ka “Mercados” ilgstoši un rupji ir pārkāpusi nomas līguma nosacījumus, gan attiecībā uz tirdzniecības noteikumu ievērošanas nodrošināšanu, gan konstatēto trūkumu novēršanu. Turklāt, “Mercados” ilgstoši nav veikusi apmaksu par saņemtajiem komunāliem pakalpojumiem, kā arī nav maksājusi nomas maksu par slēgto teritoriju.

“”Mercados” katru dienu iekasē naudu no tirgotājiem, bet nomnieka parāda summa jau pārsniedz 110 000 eiro. Kur paliek nauda? Lai varētu nodrošināt pilnvērtīgu teritorijas apsaimniekošanas funkciju izpildi un nepieļautu turpmāku zaudējumu nodarīšanu visiem rīdziniekiem, “Rīgas Centrāltirgus” ir pārņēmis slēgtās teritorijas apsaimniekošanu. “Mercados” ir acīmredzamas finanšu problēmas un neskaitāmi nomas līguma pārkāpumi, taču neskatoties uz nespēju pildīt elementārus līguma noteikumus, “Mercados” mēģina radīt formālu juridisku strīdu ar “Rīgas Centrāltirgus” lai arī turpmāk nemaksātu “Rīgas Centrāltirgus” un vienlaicīgi iekasētu nomas maksu no tirgotājiem. Esam vērsušies visās atbildīgajās valsts institūcijās un saņēmuši solījumus, ka katra iestāde rīkosies atbilstoši savai kompetencei un nepieļaus turpmākas “Mercados” prettiesiskas darbības,” stāstīja Morozovs.

“Rīgas Centrāltirgus” informēja, ka 2016.gada februārī, maijā, jūlijā un augustā “Rīgas Centrāltirgus” nosūtīja četras brīdinājuma vēstules “Mercados” par dažādiem pārkāpumiem, kurus nomnieka apsaimniekotajā teritorijā dokumentāli fiksējis Valsts ieņēmumu dienests vai Pārtikas un veterinārais dienests. Piemēram, vairākās tirdzniecības vietās nav bijusi izvietota tirgotāja identifikācijas informācija un nav bijuši identificējami tirdzniecības dalībnieki.

Atsevišķās tirdzniecības vietās informācija par tirgotāju nesakrita ar personu, kas noslēgusi līgumu par tirdzniecības vietas nomu. Tirdzniecības dalībnieki veikuši tirdzniecību ar iepirktiem augļiem un dārzeņiem, bet tirdzniecības vietās nav tikuši uzstādīti elektroniskie kases aparāti. Tirdzniecības vietās atradusies prece bez tās izcelsmi apliecinošiem dokumentiem, kā arī pretēji noteiktajam, tirdzniecība notikusi nenumurētās vietās – ejā starp tirdzniecības vietām.

Jau vēstīts, ka apakšnomas līgums par centrāltirgus slēgtās teritorijas nomu 1999.gada 1.oktobrī tika noslēgts starp “Rīgas Centrāltirgu” un SIA “KN un partneri”, savukārt 2014.gada 31.oktobrī “Rīgas Centrāltirgus”, “KN un partneri” un “Mercados” noslēguši pārjaunojuma līgumu, ar ko “KN un partneri” nodeva visas no 1999.gada 1.oktobra apakšnomas līguma izrietošās nomnieka saistības uzņēmumam “Mercados”. Līdz ar pārjaunojuma līguma noslēgšanu “KN un partneri” atbrīvojās no visām saistībām, kas uzņēmumam bija noteiktas ar apakšnomas līgumu, bet “Mercados” iestājās apakšnomas līgumā “KN un partneru” vietā kā nomnieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Atbalstu Centrāltirgus vadību! Atbildēt

    Ļoti PAREIZS lēmums:
    “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Andris Morozovs norādīja, ka “Mercados” ilgstoši un rupji ir pārkāpusi nomas līguma nosacījumus un ilgstoši nav veikusi apmaksu par saņemtajiem komunāliem pakalpojumiem, kā arī nav maksājusi nomas maksu par slēgtās teritorijas apsaimniekošanu.
    Lai gan “”Mercados” katru dienu iekasē naudu no tirgotājiem, bet pašu parāda(!!!) summa jau pārsniedz 110 000 eiro. Kur paliek nauda?
    Loģiski! lai varētu nodrošināt pilnvērtīgu teritorijas apsaimniekošanas funkciju izpildi un nepieļautu turpmākos zaudējumus, “Rīgas Centrāltirgus” ir pārņēmis no parādnieka “Mercados” slēgtās teritorijas apsaimniekošanu.

  2. Šodien visi tirgotāji Rīgas centrāltirgū , ārpusē bija izdzenāti, vakar pašvaldības policijas 201 ekipāža smuki krāva savā autobusā atņemto preci , autobuss bija pilns līdz griestiem- arī tā var gatavoties Ziemassvētkiem.Laikam veda uz Rīgas Domi…Gaujas ielu. Šodien jaunie saimnieki bija pieņēmuši darbā vīriešu – pensionāru rotu-runāja tikai krievu valodā,kuri bija drošības dienesta atstarojošās vestes.Viņu uzdevums bija nelaist tirgoties pārdevējus. Cigarešu tirgotāji turpināja aiz stūra tirgoties ar cigaretēm.Jautājums – kas notiek Rīgas centrāltirgū un visā valstī?

Draugiem Facebook Twitter Google+