Rīgas “Dinamo” sekmīgi sāk KHL sezonu 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” pirmajā jaunās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas spēlē sestdien savā laukumā ar 4:2 (0:1, 1:0, 3:1) pārspēja Baltkrievijas komandu Minskas “Dinamo”.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba”

Rīgas “Dinamo” rindās ar vārtu guvumiem atzīmējās Krišjānis Rēdlihs, krievs Pjotrs Ščastļivijs, Oskars Cibuļskis un Roberts Bukarts, bet Minskas “Dinamo” labā vārtus guva pazīstamais kanādiešu uzbrucējs Džonatans Čīčū un amerikānis Raiens Veske.

Mačs abu vienību izpildījumā iesākās līdzvērtīgi, hokejistiem laukumā cīnoties visai aktīvi. Pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja radās trešajā minūtē, kad Minskas vienības uzbrukumu ar rezultatīvu metienu neļāva noslēgt Edgars Masaļskis. Tikmēr pāris sekundes vēlāk laukuma otrā galā rīdzinieku uzbrucējs Lauris Dārziņš no vārtu priekšas nespēja pārspēt pretinieku vārtsargu, ripu raidot tieši virsū spēlētājam. Mača piektajā minūtē divu minūšu noraidījumu par neatļautu pretinieka turēšanu saņēma Andris Džeriņš. Baltkrievijas kluba spēlētāji skaitliskajā vairākumā radīja trīs bīstamas epizodes pie Masaļska sargātajiem vārtiem, tomēr rezultāts palika nemainīgs, mājiniekiem izturot pirmo mazākumu mačā. Spēles devītajā minūtē Masaļskis vēlreiz nospēlēja veiksmīgi, neļaujot sāncenšiem atklāt cīņas rezultātu.

Minūti vēlāk Rīgas komanda tika pie iespējas divas minūtes aizvadīt skaitliskajā vairākumā. Jau pirmajās vairākuma sekundēs izcelties varēja Dārziņš, tomēr viņa metienu no asa leņķa ar pūlēm atvairīja norvēģu vārtsargs Larss Haugens. Tikmēr pāris sekundes vēlāk Minskas vienības raženais uzbrucējs Čīčū pretuzbrukumā izpildīja visai neparocīgu metienu pa Masaļska sargātajiem vārtiem, atklājot cīņas rezultātu. Neveiksmīgi epizodē nospēlēja Masaļskis, kurš rupji kļūdījās ripas tveršanā. Turpinājumā rīdzinieki aktīvi mēģināja rezultātu izlīdzināt, taču nopelnīja otro noraidījumu cīņā, ko gan pretinieki arī šoreiz nespēja realizēt. Trešdaļas noslēdzošajās minūtēs arī Rīgas vienība tika pie otrās iespējas divas minūtes cīnīties vairākumā. Pēc 120 sekundēm rezultāts uz tablo bija nemainīgs, bet 19.minūtē slovāks Marcels Hosa no vārtu priekšas nespēja pārspēt Haugenu.

Jau otrās trešdaļas pirmajās sekundēs agresīvi Minskas “Dinamo” aizsardzības zonā ielauzās Mārtiņš Cipulis, izdarot bīstamu metienu no visai labas pozīcijas. Pēcāk rīdzinieki turpināja aktīvu ofensīvu “Arēnas Rīga” laukumā. Cīņas 26.minūtē divu minūšu noraidījumu saņēma bijušais Rīgas komandas spēlētājs kanādietis Pols Šekura, tomēr Minskas pārstāvji izturēja arī trešo skaitlisko mazākumu spēlē. Trīs minūtes vēlāk viesu komanda sacēla pamatīgu vētru pie Latvijas vienības vārtiem, tomēr brīnumainā kārtā ripa neatrada ceļu vārtu tīklā, veiksmīgi burzmā cīnoties gan Masaļskim, gan visai ceturtajai maiņai.

Cīņas 30.minūtē spēcīgs Hosas metiens no tuvas distances lidoja gar pašu pretinieku vārtu konstrukciju. Divas minūtes vēlāk Minskas spēlētāju aktivitāte piespieda noteikumus pārkāpt mājinieku kapteinim Georgijam Pujacam. Turpinājumā viesi izpildīja vairākus bīstamus metienus pa Masaļska sargātajiem vārtiem, tomēr dubultot pārsvaru Minskas “Dinamo” hokejistiem neizdevās. Sešas minūtes līdz trešdaļas beigām Rīgas vienība tika pie ceturtās iespējas cīnīties skaitliskajā vairākumā, kas arī attaisnojās. Teicamu komandas izspēli ar vārtu guvumu noslēdza aizsargs K.Rēdlihs, gūstot Rīgas “Dinamo” klubam pirmos vārtus jaunajā sezonā. Asumiem bagātā trešdaļas noslēgumā abām vienībām bija iespējas gūt arī otros vārtus, taču rezultāts nemainījās.

Arī pamatlaika noslēdzošo trešdaļu nedaudz aktīvāk iesāka rīdzinieki, turklāt jau pirmajās trešdaļas sekundēs noteikumi tika pārkāpti pret Dārziņu, kas ļāva aizvadīt kārtējo vairākuma izspēli. Vairākuma ievadā tikai nedaudz pietrūka Miķelim Rēdliham, lai pāradresētu ripu vārtu tīklā, bet pēcāk vārtus Rīgas “Dinamo” tomēr guva, kad precīzs no asa leņķa bija krievs Ščastļivijs – 2:1. Tikai minūti vēlāk Rīgas klubs varēja gūt arī trešos vārtus, kad Kaspars Saulietis izrāvās vienatnē pret Haugenu, vārtsargam duelī esot pārākam. Cīņas 43.minūtē Latvijas vienība tika pie vēl viena skaitliskā vairākumā, pretiniekiem netīši laukumā sūtot pārāk daudz hokejistu. Arī šoreiz rīdziniekiem izdevās gūt vārtus, kad precīzs no vārtu priekšas bija Cibuļskis. Zīmīgi, ka Rīgas “Dinamo” visus trīs vārtus guva skaitliskajā vairākumā.

Pie sasniegtā mājinieki neapstājās un turpināja regulāri apdraudēt pretinieku vārtus. Cīņas 47.minūtē teicamu pretuzbrukumu izveidoja Rīgas klubs, kas tika noslēgts ar vēl vienu vārtu guvumu. Lieliski no distances meta Bukarts, padarot rezultātu jau graujošu – 4:1. Divas minūtes vēlāk Hosas metiens trāpīja pa Baltkrievijas komandas vārtu stabu un veiksmīgi atleca atpakaļ pie vārtsarga, rezultātam paliekot nemainīgam. 51.minūtē pēc ilgāka laika pie vairākuma izspēles tika arī Minskas “Dinamo”, kad noteikumus pārkāpa Saulietis. Brīdi vēlāk Pujacs raidīja ripu pāri laukuma apmalei, nopelnot vēl vienu noraidījumu. Līdz ar to rīdzinieki palika divu vīru mazākumā. Vairākuma ievadā Minskas komanda nomainīja vārtsargu pret laukuma sesto spēlētāju, kas ļāva viesiem cīnīties sešiem pret trim Rīgas kluba spēlētājiem. Risks attaisnojās, un Minskas vienība samazināja deficītu uz tablo. Precīzs no vārtu priekšas bija amerikānis Veske. Pamatlaika izskaņā divu minūšu noraidījumu saņēma mājinieku spēlētājs slovāks Milans Jurčina. Abas vienības bija tuvu, lai gūtu vēl vienus vārtus, tomēr rezultāts palika nemainīgs, rīdziniekiem jauno KHL sezonu sākot ar panākumu.

Par mača labāko hokejistu rīdzinieku rindās tika atzīts Masaļskis.