×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. novembris, 2012
Drukāt

Rīgas dome iegādāsies smēķēšanas kabīni Rātsnamam

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas domes saimniecības pārvalde izsludinājusi iepirkuma konkursu par smēķēšanas kabīnes piegādi pašvaldībai, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publicētā informācija. Smēķētāju kabīne Rīgas domei varētu izmaksāt aptuveni 8000 līdz 10 000 latu.

Iepirkuma dokumentos norādīts, ka Rīgas dome plāno iegādāties “Smoke’n Go Espace” kabīni vai tai ekvivalentu modeli. Kabīnei ir tērauda un alumīnija rāmis, stikla sienas, bīdāmas durvis, kāju un muguras balsti un hermētiski noslēgts pelnutrauks aptuveni 8000 izsmēķiem.

Kabīnē vienlaikus varēs pīpēt seši vai septiņi smēķētāji, kuru radītos dūmus aizturēs divi priekšfiltri, divi elektrostatiskie filtri, viens HEPA filtrs un divi ogles filtri.

Kā ziņots, Rīgas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) šā gada pavasarī paziņoja, ka ir sācis meklēt risinājumus, kā nodrošināt komfortablus apstākļus gan smēķējošajiem, gan nesmēķējošajiem kolēģiem Rātsnamā.

Rīgas domes darbiniekiem kopš 1.aprīļa liegta iespēja smēķēt uz Rātsnama terases otrajā stāvā virs Mazās Jaunavu ielas. To no domes telpām norobežojusi stikla siena un bīdāmas stikla durvis, līdz ar to smēķētāji vizuāli nebija norobežoti no pašvaldības telpām, netika ievērots arī aizliegums smēķēt 10 metrus no ieejas un pa durvju spraugām cigarešu dūmi ieplūduši koplietošanas telpās, izraisot nesmēķējošo domes darbinieku neapmierinātību.

Patlaban smēķētājiem šo netikumu nākas piekopt uz citām Rātsnama terasēm iekšpagalmā zem klajas debess, tomēr tas ir tikai pagaidu risinājums līdz brīdim, kamēr tiks uzstādīta speciāli šim nolūkam paredzēta kabīne.

“Nav mērķa izrēķināties ar smēķētājiem, un diez vai tādā veidā kādu no tā izdosies atradināt. Katram ir savi netikumi, bet Rīgas domes interesēs nav arī radīt apstākļus, kad cilvēks saaukstējas. Tāds risks nav vajadzīgs neatkarīgi no tā, vai cilvēks smēķē vai nē,” aģentūrai LETA iepriekš pauda Radzevičs.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.6
Alūksne +16.8
Daugavpils +19
Saldus +17
Liepāja +17.7
Jelgava +17
Ventspils +17.2
Limbaži +17
Madona +17
Rēzekne +17
Draugiem Facebook Twitter Google+