×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. maijs, 2014
Drukāt

Rīgas Medicīnas koledža apbalvos labākās jaunās medmāsiņas

Foto: Shutterstock.comFoto: Shutterstock.com

Ilustratīvs foto

Starptautiskajā māsu dienā, 12. maijā, LU Rīgas Medicīnas koledža aizsāk labāko topošo medicīnas māsu godināšanu. Jaunā tradīcija “Topošo medicīnas māsu lepnums” radīta, lai celtu māsu profesijas prestižu.

“Izsaku topošajām māsām pateicību par viņu izvēli uzņemties šo darbu ar augstu atbildību, empātiju un toleranci. Esmu ļoti gandarīta par mūsu studentu sasniegumiem gan studiju laikā, gan darbā un dzīvē,” portālam “LA.lv” par jauno tradīciju pastāstīja LU Rīgas Medicīnas koledžas direktore Astra Bukulīte.

Topošo medicīnas māsu lepnuma balva tiks piešķirtas sešās kategorijās – koleģiālākai, atbildīgākai, zinošākai, draudzīgākai un atsaucīgākai topošajai māsa. Balvu ieguvējus noteiks studenti un pasniedzēji īpašā balsojumā, kas sāksies 12. maijā.

“Māsas loma medicīnā mainās. No asistenta un palīga māsas kļūst par zinošiem un kvalificētiem kolēģiem. Nākotnē māsu atbildība veselības aprūpē un pacientu izglītošanā pieaugs un māsa pacientam kļūs vēl tuvāka. Māsa piedalās gan tur, kur jauna dzīvība nāk pasaulē, gan arī tur, kur jānodrošina labākā aprūpe kritiskās situācijās,” uzsvēra Bukulīte.

Veselības nozares reformas ir atklājušas nepieciešamību paplašināt māsu darbības lauku primārajā aprūpē un veselības veicināšanā. Līdz ar to varētu palielināties māsu darbvietu skaits, kas pagaidām Latvijā atpaliek no daudzu Eiropas valstu vidējiem rādītājiem.

LU Rīgas Medicīnas koledžā ik gadu par valsts budžeta līdzekļiem studiju programmā Māszinības studē vairāk nekā 300 studentu, trīs gadu laikā iegūstot 1. līmeņa profesionālo augstāko izglītību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+