×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. oktobris, 2013
Drukāt

Rīgas pilī izvietotie muzeji ugunsgrēka dēļ cietuši kopumā 262,4 tūkstošu latu zaudējumus

Foto - LETAFoto - LETA

Skats uz Rīgas pili.

Rīgas pilī esošie muzeji jūnijā notikušā ugunsgrēka dēļ ir cietuši kopumā 262 396 latu zaudējumus, liecina valdībā iesniegtais informatīvais ziņojums par Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM), Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) krājumu turpmākās bojāšanās novēršanu, to nepieciešamo pārvietošanu, saglabāšanu un pieejamību.

LNVM izdevumi ugunsgrēka seku novēršanai ir 210 783 lati. Šajā summā iekļauts virsstundu darbs, darbs svētku dienās, preču un pakalpojumu izdevumi bojāto priekšmetu restaurācijai, darbavietu atjaunošanai un citi pasākumi. Savukārt zaudējumi no negūtajiem ieņēmumiem muzejam ir 15 951 lats, kas nav gūti par biļešu realizāciju un muzeja krājumu (eksponātu) izmantošanu. Kopumā ugunsgrēka dzēšanas laikā bojājumi muzeja telpām nodarīti aptuveni 2000 kvadrātmetru platībā jeb 45% no kopējās aizņemtās platības. Cietuši 40 tūkstoši krājuma vienību, kas ir aptuveni 0,004% no muzeja krājuma kopējā apmēra, un nodarīti 50 442 latu zaudējumi muzeja inventāram.

RMM izdevumi ugunsgrēka seku novēršanai ir 33 698 lati. Summu veido virsstundu darbs, darbs svētku dienās, darbs brīvdienās, preču un pakalpojumu izdevumi bojāto priekšmetu restaurācijai, darbavietu atjaunošanai, iekārtas mikroklimata nodrošināšanai un citi pasākumi. Dzēšot ugunsgrēku, nodarīti bojājumi pusei muzeja telpu – aptuveni 500 kvadrātmetru platībā un 12 505 latu apmērā – muzeja inventāram. Tāpat cietuši 2,2% no muzeja krājuma kopējā apmēra, kas ir 20 tūkstoši krājuma vienību.

Savukārt LNMM izdevumi ugunsgrēka seku novēršanai ir 1964 lati, kas aprēķināti par virsstundu darbu, darbu svētku dienās, preču un pakalpojumu izdevumiem. Tā kā ugunsgrēka dzēšanas laikā LNMM izmantotās telpas ūdens nav skāris, muzeja krājumam zaudējumi nav nodarīti.

Jau ziņots, ka ugunsgrēks Rīgas pilī izcēlās 20. jūnija vakarā un to izdevās nodzēst vien pēc 16 stundām. Kopējā pils degšanas platība bijusi 3,2 tūkstoši kvadrātmetru. Pils pašlaik tiek remontēta, tāpēc prezidenta rezidence pārcelta citur, taču muzeji turpināja strādāt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+