×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. novembris, 2012
Drukāt

Rīgas pils nodota būvnieku pārraudzībā

Foto: LETAFoto: LETA

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) Rīgas pili ir nodevusi būvnieku pārraudzībā. Saskaņā ar noslēgto līgumu par priekšpils rekonstrukciju un restaurāciju to atjaunos pilnsabiedrība “SBRE”, kas ir būvkompāniju “Re&Re” un “Skonto Būve” apvienība, informēja VNĪ pārstāve Daiga Laukšteina.

Patlaban jau ir sākti nepieciešamie sagatavošanās darbi. Kā pirmo “SBRE” sāks pamatu nostiprināšanu – proti, stingrā arheoloģiskā uzraudzībā tiks iebūvēti pāļi un režģogi no priekšpils puses. Paralēli tiks sākti arī apdares izpētes darbi restaurējamajos apjomos, informēja Laukšteina.

Rīgas pils priekšpils rekonstrukcija-restaurācija patlaban ir viens no lielākajiem investīciju projektiem, kuru pasūtītājs, organizētājs un finanšu resursu piesaistītājs ir VNĪ.

Rīgas pils priekšpils rekonstrukcija izmaksās apmēram 21,78 miljonus latu. Kopējais rekonstrukcijas un restaurācijas laiks ir divarpus gadu no līguma noslēgšanas brīža līdz objekta nodošanai ekspluatācijā.

“Ir gandarījums par valsts rasto iespēju atjaunot vienu no nozīmīgākajiem kultūrvēstures un arhitektūras pieminekļiem. Atbalsts šāda vēstures mantojuma renovācijai ir ieguldījums kā Latvijas kultūras attīstībā, tā arī būvniecībā, tālab no galvenā būvdarbu veicēja tiek gaidīta augstākā kvalitāte un gādība, apzinoties šī kultūrvēsturiskā mantojuma nozīmību. Savukārt VNĪ sekos līdzi būvdarbu gaitai, lai projekts veiksmīgi tiktu īstenots tā paredzētajos apjomos un termiņos,” norāda VNĪ valdes priekšsēdētāja Baiba Strautmane.

VNĪ nodrošinās, lai sarkanbaltsarkanais karogs Rīgas pils Svētā Gara tornī plīvotu jau 11.novembrī un tur paliktu visu pils ansambļa rekonstrukcijas un restaurācijas laiku.

“Rīgas pils savā ziņā ir gadsimta projekts – ne tikai kā apjomīgs un interesants objekts ar 700 gadu vēsturi – viena no Vecrīgas arhitektūras dominantēm un izcilākajām viduslaiku būvēm Latvijā -, bet arī īpaši nozīmīgs kā Latvijas valsts prezidentu rezidence. No mūsu puses, mēs noteikti gādāsim par iespēju, lai Latvijas valsts sarkanbaltsarkanais karogs plīvotu Rīgas pils tornī arī rekonstrukcijas gaitā, kamēr to pieļauj apstākļi,” norāda pilnsabiedrības “SBRE” projekta direktors, “Re&Re” ģenerāldirektors Didzis Putniņš.

Priekšpils ir paredzēta Valsts prezidenta kancelejas vajadzībām, un tajā ir arī vairākas telpas, kas pašlaik atrodas avārijās stāvoklī un netiek izmantotas, piemēram, Baltā zāle, Svētku zāle un vēl citas, kopumā aptuveni 9000 kvadrātmetru platībā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.4
Alūksne +10.6
Daugavpils +12.7
Saldus +10
Liepāja +12.9
Jelgava +11
Ventspils +12.7
Limbaži +11
Madona +12
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+