Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Rīko 4. maijam veltītus zinātniskos lasījumus

Foto-LETAFoto-LETA

Trešdien, 29. aprīlī no plkst. 10 līdz 13 Valmieras muzeja krājuma ēkā Pilskalna ielā 2 notiks zinātniskie lasījumi “4.maijs. Dokuments. Vēsture. Dzīve”, kas tiek organizēts, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 25. gadadienu, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

No plkst. 10.35 līdz 11.35 ar stāstījumu “Latvijas valsts un tautas “Būt vai nebūt” izvēle. 4. maija deklarācijas un Augstākās Padomes vēsturiskā misija” uzstāsies Augstākās padomes deputāti un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri Ivars Briedis un Ziedonis Ziediņš.

No plkst. 11.35 līdz 11.45 atmiņu stāstos “Mēs bijām vienoti” dalīsies Latvijas Tautas frontes Valmieras nodaļas līdzdibinātājs Dzintars Rācenis.

Savukārt no plkst.11.45 līdz 12 ar lekciju “4.maija hronika. Fotogrāfijas un dokumenti – kā vēstures liecinājums” uzstāsies Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītāja Ingrīda Zīriņa.

Noslēgumā, no plkst.12 līdz 13, par Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas sadarbību ar latviešu trimdas organizācijām un diplomātiskajām organizācijām Latvijas valstiskuma atjaunošanā (1990.gada maijs – 1991.gada augusts) pastāstīs Tukuma muzeja pārstāve Silva Vītola.

Valmieras domes sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane atgādina, ka dalībnieki varēs reģistrēties no plkst. 10 līdz 10.30. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (62)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (5)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+