×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
21. decembris, 2016
Drukāt

Rimšēvičs par to, kas notiks ar Latvijas ekonomiku, ja sēdēsim rokas klēpī salikuši (6)

LETALETA

Latvijas ekonomikas izaugsme nākamgad var būt zem 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), ja nerīkosimies enerģiski un sēdēsim rokas klēpī salikuši, šorīt intervijā Latvijas Radio atzina Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Pašreizējā Latvijas Bankas prognoze paredz, ka nākamgad Latvijas IKP izaugsme būs 3%. “Ja mēs sēžam rokas klēpī salikuši un noskatāmies, ka Latvijas ekonomika atdziest, un enerģiski nerīkojamies, nedarbinām tos instrumentus, kas ir mūsu rīcībā, – un pirmkārt tie ir struktūrfondi, – tad nav izslēgts, ka Latvijas tautsaimniecība attīstīsies vēl lēnāk,” sacīja Rimšēvičs.

Viņš gan norādīja, ka Latvijas Banka izaugsmes prognozes pārskatīs nākamā gada sākumā, kad būs zināmi šā gada pēdējā ceturkšņa rezultāti. Pagaidām celt trauksmi nav pamata, teica centrālās bankas prezidents.

Rimšēvičs vairākkārt uzsvēra, ka Latvijas ekonomikas izaugsmes galvenā cerība ir Eiropas Savienības (ES) fondu ieplūšana. Pašlaik ES fondu nauda ir iestrēgusi Briseles kontos un tur vainojama Latvijas lēnā noteikumu un projektu sagatavošana. Latvijas ekonomikas izaugsme nākamgad būs atkarīga no spējas šo ES naudu apgūt.

Viņš stāstīja, ka ekonomikas bremzēšanai ir vairāki iemesli – ārējā vide, jo arī tirdzniecības partneriem vairs neizdodas viegli pelnīt naudu, lēnais kreditēšanas temps, neskaidrā investīciju vide un pastāvīgās izmaiņas nodokļos, kā arī ES fondu lēnā apgūšana.

Rimšēvičs arī atzina, ka pašreizējā premjera Māra Kučinska (ZZS) valdības mērķis panākt 4-5% izaugsmi ir labs mērķis. “4-5% ir ļoti labs mērķis, taču nedrīkstam par to runāt runāšanas pēc un pilnīgi skaidri neiezīmēt līdzekļus, kā tas tiks sasniegs.

Lai to sasniegtu ir jāiegulda milzīgs darbs, pretējā gadījumā tie ir tikai skaļi saukļi. (..) Manuprāt, tas ir labs mērķis, un ir laiks atrotīt piedurknes, lai šo mērķi sasniegtu,” sacīja centrālās bankas prezidents.

Jau vēstīts, ka Latvijas Banka prognozes paredz, ka nākamgad tautsaimniecība augs par aptuveni 3%, savukārt 2017.gada budžets ir balstīts uz prognozi, ka IKP pieaugs par 3,5%.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. SABIEDRĪBAI JĀPIEPRASA VĒLĒŠANU SISTĒMAS MAIŅA. NAV JĒGAS PIEDALĪTIES VĒLĒŠANĀS, JA KATRU REIZI PRIEKŠĀ VIENI UN TIE PAŠI.

 2. KAS IR ATBILDĪGS PAR EKONOMIKAS DARBINĀŠANU VAI NEDARBINĀŠANU? VĀRDUS UN UZVĀRDUS, LŪDZU!
  KAS IR ATBILDĪGS PAR STRUKTŪRFONDU APGUVI VAI NEAPGŪŠANU? VĀRDUS UN UZVĀRDUS, LŪDZU!
  SABIEDRĪBAI IR TIESĪBAS TO ZINĀT!

 3. Lēni sagatavojam noteikumus un projektus? Atbildēt

  Par daudz ierēdņu-viens otram tikai traucē!

 4. Labi, ka vismaz kāds uztraucas par valsts ekonomiku! Piekrītu FURO pēdējai izteiktai rindkopai, bet vai ir risinājums??? Katru reizi ievēlam VIENUS UN TOS PAŠUS NELIEŠUS, jo viņi katru reizi nāk ar vieniem un tiem pašiem uzvārdiem savos vēlēšanu sarakstos!?? KAMĒR NEBŪS MAINĪTA VĒLĒŠANU SISTĒMA, TIKMĒR MUMS NAV KO DEBATĒT PA TUKŠO UN UZTRAUKT SAVUS NERVUS! MAINĪSIM ŠO NELIETĪGO SISTĒMU!?

 5. 26 gadus komunisti “energiski” izposta manu teevu zemi.

 6. Šabloniskas un neko neizsakošas frāzes! Es arī varu vadīt banku un vēl labāk kā bijušais komunists un čangaļzēns Rimšēvičs.
  Un zināšanai – 4.maija Latvijas pārvaldes forma ir neizdevusies, jo pārvaldē strādā daudz bijušo komunistu un krievu okupācijas varas pakalpiņu.

Draugiem Facebook Twitter Google+