×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
28. augusts, 2015
Drukāt

Rinkēvičs: Bezvīzu režīms ar Moldovu — labs piemērs ES sadarbībai ar Austrumu partneriem

Foto - LETAFoto - LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

„Lai arī šobrīd Eiropas Savienībai ir jārisina daudzas problēmas kā imigrācija, drošība dienvidu kaimiņu reģionā un cīņa ar terorismu, tikpat svarīga ir aktīva Eiropas Savienības iesaiste Austrumu partnerības politikas īstenošanā. Tas ir būtiski, jo situācija kopš Austrumu partnerības politikas izveides šajos reģionos ir mainījusies, un Austrumu partnerības valstis šobrīd labāk izprot savas vajadzības un intereses, sadarbojoties ar Eiropas Savienību,” uzrunājot klātesošos diskusijā „Eiropas un Austrumu partnerība (“European and Eastern Partnership”), sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

28. augustā Salacgrīvā norisinājās diskusija, ko rīkoja Baltijas – Melnās jūras alianse, Latvijas Transatlantiskās organizācija ar NATO publiskās diplomātijas nodaļu un Frīdriha Eberta fonda atbalstu pirmajā vasaras skolā „Vasaras studiju programma Latvijas, Igaunijas, Gruzijas, Lietuvas, Moldovas, Polijas un Ukrainas studentiem 2015”.

E. Rinkēvičs arī atgādināja, ka trīs Austrumu partnerības valstis – Gruzija, Moldova un Ukraina jau ir parakstījušas Asociācijas nolīgumus ar ES, kas nozīmē daudz ciešāku sadarbību. „Asociācijas līgumu īstenošana jau sniedz un arī turpmāk dos vairākas priekšrocības mūsu austrumu partneriem – gan valsts pārvaldes reformu pilnveidē, gan ekonomiskajā jomā,” teica ministrs.

Kā labu piemēru ministrs minēja mobilitātes programmas ieviešanu. „Rīgas samita laikā mēs panācām progresu mobilitātes jomā. Bezvīzu režīms jau darbojas ar Moldovu. Notiek vīzu liberalizācijas process ar Gruziju un Ukrainu ar nosacījumu, ka šo valstu valdības izpildīs atlikušās rekomendācijas, kas skar vīzu liberalizācijas rīcības plānu. Savukārt Baltkrievija strādā pie vīzu režīma atvieglošanas ar Eiropas Savienību. Mēs turpināsim darbu ar visiem partneriem, taču tas ir pašu Austrumu partnerības valstu rokās, vai tās vēlas ieviest reformas, kas visupirms jau ir nepieciešamas viņām pašām,” sacīja E. Rinkēvičs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+