×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. augusts, 2014
Drukāt

Rīt Sočos tiksies Somijas un Krievijas prezidenti (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Rīt Krievijas pilsētā Sočos tiksies Krievijas un Somijas prezidenti Vladimirs Putins un Sauli Nīniste, informē raidsabiedrība “YLE”. “Svarīgi ir atvērt diskusiju kanālu,” šodien pēcpusdienā gaidāmo tikšanos komentēja Somijas valsts galva.

Putina administrācijas izplatītajā paziņojumā skaidrots, ka prezidenti apspriedīs abu valstu divpusējās attiecības un sadarbības iespējas. Vienlaikus paziņojumā uzsvērts, ka Putins un Nīniste īpašu uzmanību pievērsīs starptautiskajām problēmām, proti, krīzei Ukrainā.

Tikmēr Nīniste skaidroja, ka ar Putinu nepārrunās divpusējās attiecības un sankcijas, jo “mums ar tām ir jāsadzīvo”. Tā vietā diskusijas norisināsies par Ukrainu, kur, pēc Somijas prezidenta sacītā, ir “ļoti bīstama situācija”. “Dažiem šķiet, ka mēs varētu atrasties uz jauna aukstā kara sliekšņa,” sacīja Nīneste, skaidrojot nepieciešamību tikties ar Putinu.

Pirms rītdien gaidāmās sarunas ar Putinu Somijas prezidents norādīja, ka arī viņam, esot Krievijas kaimiņvalsts prezidentam, jāuzņemas atbildība centienos darīt visu iespējamo, lai palīdzētu konflikta atrisināšanā, informē raidsabiedrība “YLE”. “Mēs redzam, ka Somijai ir visi iemesli iesaistīties krīzes risinājuma meklējumos. Es neesmu labākais miera sarunu starpnieks, bet šobrīd svarīgi ir izveidot atvērtus diskusiju kanālus,” skaidroja Nīniste. “Tas varētu būt mazs solis, bet situācijā, kurā cilvēkiem draud lielas briesmas, katrs solis ir svarīgs.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tur ir tikai viens risinājums un neko sevišķi nau jāmeklē, proti, krieva iebrucējiem jāpazūd no Ukraīnas. Tas ir visu mūsu interesēs – Krievam nedrīks dot nostiprināties tajā reģionā. Soms ir Putina pēdējais salmiņš, bet nav tā figūra kas atrisinās problēmu.

  2. Super! Somi izrādijās daudz pragmātiskāki un gudrāki par visu baltijas valstu vadošajiem politiskajiem kucēniem!
    Malači! Viņi nedzīvo pagātnē kuru neaizmirst, nebučo pakaļu melnajam no asv, mierīgi iztiek bez nekam nevajadzīga NATO Eiropā un nav pārvērtušies par pakalpiņiem!
    Apskaužu!

  3. Ja jau Somija grib palikt malā un nesabojāt attiecības ar Krieviju, tad pēdējai jāuzņemas VISA atbildība par to bardaku, ko pati ir radījusi.

Draugiem Facebook Twitter Google+