Latvijā
Kriminālziņas

Robežsargi pieķer trīs personas ar viltotiem dokumentiem0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Karīna Miezāja/Latvijas Avīze

Valsts robežsardzes (VR) amatpersonas šo otrdien, 19. martā, uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 43 likumpārkāpējus, to starp aizturētas trīs personas ar viltotiem dokumentiem, tā portālu “La.lv” informēja VR Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Jolanta Babiško.

Uz ārējām robežām konstatēts 31 robežpārkāpējs, tajā skaitā tika konstatētas 3 personas ar viltotiem dokumentiem.

Grebņevas robežkontroles punktā konstatēts 1 ar automašīnu no Latvijas izceļojošs Kazahstānas pilsonis, kurš uzrādīja viltotu Bulgārijas Starptautisko transportlīdzekļu apdrošināšanas polisi. Savukārt Terehovas robežkontroles punktā konstatēts 1 ar automašīnu uz Latviju ieceļojošs Uzbekistānas pilsonis, kurš uzrādīja viltotu Uzbekistānas transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību. Tikmēr Silenes robežkontroles punktā konstatēts 1 ar automašīnu no Latvijas izceļojošs Latvijas pilsonis, kuri uzrādīja viltotu Ukrainas transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

Kazahstānas un Uzbekistānas pilsoņi saukti pie administratīvās atbildības, savukārt pret Latvijas pilsoni uzsākts kriminālprocess par viltotu dokumentu izmantošanu. Kriminālprocesa ietvaros viltotais dokuments izņemts. Personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Tāpat ieceļošana Latvijā liegta 12 ārzemniekiem.

Zilupes robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta 1 Krievijas pilsonei, jo ārzemniecei nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, savukārt Lidostas “Rīga” un Pāternieku robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta 5 Gruzijas un 5 Ukrainas pilsoņiem, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus un ārzemniekiem nebija pietiekamu iztikas līdzekļu Šengenas zonas valstu apmeklējumam, kā arī 1 Gruzijas pilsonim, jo ārzemniekam ir spēkā liegums ieceļot un uzturēties Šengenas zonas valstu teritorijā. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Saistītie raksti

Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti 3 ārzemniekiem. Terehovas, Grebņevas un Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēti 1 Krievijas, 1 Baltkrievijas un 1 Ukrainas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks, pārsniegts bezvīzu režīma noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Personas sauktas pie administratīvās atbildības.
Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti 4 personām – 2 Igaunijas un 1 Lietuvas pilsonim, kā arī 1 Latvijas bezvalstniekam.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības 8 personas – 2 Latvijas, 2 Lietuvas, 1 Vācijas, 1 Baltkrievijas, 1 Krievijas un 1 Ukrainas pilsoni.

LA.lv