Mobilā versija
Brīdinājums +0.5°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
26. februāris, 2016
Drukāt

Rodēna “Skūpstu” cer pārdot par diviem miljoniem eiro

Foto: LETA/ITAR-TASSFoto: LETA/ITAR-TASS

Izsolē pārdos piecus nelielus Ogista Rodēna bronzas darbus, arī slaveno skulptūru “Skūpsts”, par kuru īpašnieks cer iegūt līdz pat diviem miljoniem eiro, raksta aģentūra Reuters”.

Visas piecas skulptūras nāk no mākslas dīlera Žana de Rueza kolekcijas. Nu jau mirušais mākslas kolekcionārs tās 20. gadsimta 40. gados nopircis no Rodēna muzeja.

Skūpsts” pirmoreiz izstādīts 1887. gadā, tas attēlo Dantes Dievišķās komēdijas” tēlus Paolo un Frančesku un līdz ar Domātāju” un “Kalē pilsoņiem tiek uzskatīts par vienu no Rodēna izcilākajiem darbiem.

Pēc Rodēna nāves skulptūriņa atlieta vismaz 40 reizes, taču no šīm kopijām tikai aptuveni desmit līdz 15 uzskatāmas par augstas kvalitātes darbiem. Paša mākslinieka dzīves laikā tapuši tikai septiņi atlējumi, un tie izsolēs pārdoti par 6-7 miljoniem eiro.

Pievienot komentāru

Jaunajā "Oņeginā" nav "fašistu" un "mūsējo". Pilnā saruna ar Rubiķi un Kalniņu (2)Diriģents Ainārs Rubiķis un režisore Rēzija Kalniņa operā "Jevgeņijs Oņegins" aicinās uz "romantikas, ilūziju un realitātes cīņu". Kā viņu redzējums atšķirsies no Andreja Žagara iestudējuma 2010. gadā?
Draugiem Facebook Twitter Google+