Mobilā versija
+1.6°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
26. februāris, 2016
Drukāt

Rodēna “Skūpstu” cer pārdot par diviem miljoniem eiro

Foto: LETA/ITAR-TASSFoto: LETA/ITAR-TASS

Izsolē pārdos piecus nelielus Ogista Rodēna bronzas darbus, arī slaveno skulptūru “Skūpsts”, par kuru īpašnieks cer iegūt līdz pat diviem miljoniem eiro, raksta aģentūra Reuters”.

Visas piecas skulptūras nāk no mākslas dīlera Žana de Rueza kolekcijas. Nu jau mirušais mākslas kolekcionārs tās 20. gadsimta 40. gados nopircis no Rodēna muzeja.

Skūpsts” pirmoreiz izstādīts 1887. gadā, tas attēlo Dantes Dievišķās komēdijas” tēlus Paolo un Frančesku un līdz ar Domātāju” un “Kalē pilsoņiem tiek uzskatīts par vienu no Rodēna izcilākajiem darbiem.

Pēc Rodēna nāves skulptūriņa atlieta vismaz 40 reizes, taču no šīm kopijām tikai aptuveni desmit līdz 15 uzskatāmas par augstas kvalitātes darbiem. Paša mākslinieka dzīves laikā tapuši tikai septiņi atlējumi, un tie izsolēs pārdoti par 6-7 miljoniem eiro.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+