×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. janvāris, 2013
Drukāt

Rokenrols skudrupūznī

ReklāmfotoReklāmfoto

15. janvārī Cēsu kultūras namā viena no labākajām Baltijas rokenrola grupām “Keksi” atkal tiksies ar faniem “Muzikālajā skudrupūznī”. Šī muzikālā burziņa iniciators ir grupas līderis basģitārists Aleksandrs Sircovs, pazīstams ar iesauku Muravejs, tātad Skudra, no kā atvasināts arī pasākuma nosaukums.

 

Viņš uzskata, ka vislabāk svētkus svinēt kopā ar draugiem muzikantiem uz skatuves, tādēļ pirmā “Skudrupūžņa” laiks gadu gadiem paliek tas pats, jo 2. janvāris, kad bija koncerts Lielajā ģildē, ir Aleksandra dzimšanas diena – šogad 55.

Muravejs dzimis Krievijas pilsētā Vjatskije Poļani, deviņu mēnešu vecumā atvests uz pastāvīgu dzīvošanu pie vecāsmammas Cēsīs. Pēc armijas aizbraucis uz Igauniju, strādājis Valsts filharmonijā par basģitāristu, bet 1984. gadā atgriezies Latvijā un vēlāk kopā ar domubiedriem izveidojis grupu “Keksi”. Grupas menedžeris teic, ka segvārdu Muravejs Saša iemantojis ne izskata, bet neatlaidīgās dabas dēļ – ja kāda ideja iešaujoties prātā, viņš varot naktīm negulēt, kamēr to īstenojot.

Pēdējos gados “Keksiem” izveidojusies veiksmīga sadarbība ar atraktīvo lietuviešu dziedātāju Aļģirdu Šuminsku, kura profesionalitāte un savdabīgais šarms arvien pulcina pilnas skatītāju zāles. Var tikai apbrīnot šī ne pārāk jaunā vīra izturību un prasmi dziedot intensīvi kustēties, jo “Keksi” spēlē kārtīgu rokenrolu, kas uzlādē un aizrauj publiku, bet prasa arī daudz spēka. Priekšnesuma laikā Aļģirdam patīk apcelties, ar izteiksmīgām kustībām noliekot pie vietas pianistu Romānu, kurš atraktivitātē neatpaliek, kādu mirkli spēlējot klavieres ar kājām un izpildot citus trikus.

Mūzikai jābūt jautrai, lai gribas dejot un skudriņas pārskrien pār muguru, vērojot uz skatuves notiekošo. Cilvēki uz koncertiem taču nāk atpūsties, nevis skumt vai domāt, ir pārliecināts Muravejs.

 

Varbūt noder!!

“Muzikālais skudrupūznis” būs arī 24. janvārī – Jelgavā un 30. janvārī Madonā.

Grupas “Keksi” sastāvs:

• Aleksandrs Sircovs (Muravejs) – bass, grupas 
līderis,

• Romāns Vendiņš – klavieres, balss,

• Juris Skrajāns – ģitāra,

• Raitis Aukšmuksts – bungas,

• Eduards Raubiško – tenorsaksofons, klarnete, soprānsaksofons,

• Zintis Žvarts – tenorsaksofons, soprānsaksofons, baritonsaksofons,

• Sandris Skeranskis – trompete, flīgelhorns,

• Uldis Ziediņš – trombons

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+