×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
13. februāris, 2014
Drukāt

Romantiskā operete “Klīvija”
 (2)

Silga_Tiruma_5

Rīgas muzikālais teātris 16. un 23. februārī aicina savus skatītājus uz Ziemeļblāzmas kultūras pili, kurā būs skatāma Niko Dostāla romantiskā operete “Klīvija”. Izrādes radošajai komandai pievienojusies Francijā dzīvojošā un koncertējošā latviešu operdziedātāja Silga Tīruma, kas iejutīsies Klīvijas tēlā.

Izrādes režisors un dramaturgs Indulis Smiltēns, veidojot operetes “Klīvija” iestudējumu, vēlējās radīt multimediālu skatuves mākslas darbu ar Niko Dostāla mūziku, Agra Daņiļeviča kustību horeogrāfiju, Jāņa Jansona scenogrāfiju un Elitas Patmalnieces kostīmiem, kas iekļauj un papildina mākslinieku tēlojumu mūsu laika noskaņām atbilstošā intonācijā. Iestudējums uzrunās skatītāju tieši šodienas situācijā, risinot mūžīgos ego izaicinājumus, savstarpējo attiecību nianses un personības veidošanās noslēpumus. Caur smeldzīgu un arī draisku humoru skatītāji varēs identificēt cilvēciskās vājības un netikumus, bet, kā jau operetes žanrā pienākas, problēmas tiks atrisinātas un pozitīvais, godīgais triumfēs.

Stāstot par darbu pie izrādes, scenogrāfs Jānis Jansons uzsver: “Pirmo reizi lasot “Klīvijas” libretu, man bija jāsmejas – nodomāju, ka kaut kas šajā izrādē ir tāds, kas aizrauj. Režisors un dramaturgs Indulis Smiltēns, veidojot opereti “Klīvija”, ir veiksmīgi tuvinājis oriģinālos notikumus mūsdienu situācijai, parādot, kā politiķi ar lētiem trikiem apmāna tautu, kas pati to nepamana, bet priecājas par nevērtīgiem niekiem. Izrādes darbība norisinās siltajās zemēs – tur, kur aug kaktusi, vīri dzer tekilu un šaudās ar pistolēm un valda karstas jūtas. Operete pati ir tāda, kas neieslīgst drūmās krāsās, un arī šis stāsts ir kā viegls lidojums. Šo noskaņu vēlējos uzburt izrādes scenogrāfijā.”

Stāstot par horeogrāfijas veidošanu operetei “Klīvija”, Vita Bekmane atklāj: “Veidojot “Klīvijas” horeogrāfiju, mani galvenokārt iedvesmoja mūzika, kas ir poētiska un izteiksmīga. Manuprāt, mūzika vispār ir lielākais horeogrāfu palīgs, un šajā izrādē tā ir īpaši krāsaina. Ļoti būtiska ir arī kopīga valoda, laba saprašanās ar režisoru un izrādes māksliniekiem. Ir patiess prieks strādāt ar tik enerģisku komandu. Varu tikai apbrīnot viņu entuziasmu, degsmi un atdevi. Operete ir sarežģīts žanrs tāpēc, ka māksliniekam vienlaikus jāspēj gan dziedāt, gan dejot, gan iejusties tēlā. Man “Klīvija” ir jauns izaicinājums, jo līdz šim neesmu strādājusi operetes žanrā.” Savukārt horeogrāfs Agris Daņiļevičs atzīst, ka operetes žanrā jau ir strādājis. “Mans nozīmīgākais darbs šajā jomā ir horeogrāfija Imres Kālmāna operetei “Monmartras vijolīte” Kauņas muzikālajā teātrī. Operete ir izklaidējošs, bet arī sarežģīts žanrs, kas no solistiem prasa ne tikai labu dziedātprasmi, bet arī spēju vienlaikus spēlēt un kustēties dejā. Liels prieks atkal kopā strādāt ar Sonoru Vaici un Ingu Pētersonu. Ticu, ka šis būs vēl viens jauns brīnišķīgs kopdarbs, kas sniegs prieku daudziem Latvijas skatītājiem,” atklāj A. Daņilevičs. 
Ingus_Petersons_5

Jauniestudējumā piedalās izcils un Latvijā iemīļots mākslinieku ansamblis – Klīvijas lomā iejutīsies šobrīd Parīzē dzīvojošā un pasaulē koncertējošā Silga Tīruma, Sonora Vaice un Inga Šļubovska, savukārt viņu skatuves partneri būs – Ingus Pētersons un Nauris Indzeris. Kopā ar viņiem izrādē piedalīsies Baiba Berķe, Marlēna Keine (Igaunija), Kārlis Rūtentāls, Emīls Kivlenieks, Juris Ādamsons, Andris Lapiņš, Jānis Kirmuška, Juris Strenga, Jānis Skanis, Zigurds Neimanis un Voldemārs Šoriņš, bet par izrādes krāšņumu rūpēsies operetes orķestris, koris un dejotāji.

Varbūt noder!!


Režisors: Indulis Smiltēns

Producente: Agija Ozoliņa-Kozlovska

Diriģents: Guntars Bernāts

Scenogrāfs: Jānis Jansons

Kostīmu māksliniece: Elita Patmalniece

Horeogrāfi: Agris Daņiļevics; Vita Bekmane

16. II 17.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma”

23. II 17.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma”

1. III 19.00 Krustpils kultūras nams

30. III 18.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma”

27. IV 17.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma”

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv” www.bilesuparadize.lv

Cena: 7 – 30 eiro (Ls 4,92 – 21,08)

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Neviens nav redzējis..? Ir vērts tērēt tādu naudu..?

    • Biju uz opereti “Klīvija”! Esmu ļoti gandrīta par šo brīnišķīgo izrādi un iespēju baudīt tik skaistu mūziku un operetes solistus. Tiešām lieliska, iesaku visiem, kuri vēl tikai domā par biļešu iegādi. Pozitīvas emocijas garantētas jau no 1.minūtes!

Draugiem Facebook Twitter Google+