×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. februāris, 2012
Drukāt

Rosina atjaunot VKKF finansējumu no akcīzes nodokļa ieņēmumiem

ikstena_nora1

Rakstnieki aicinājuši Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansējumu atkal sasaistīt ar nodokļa ieņēmumiem no akcīzes precēm. Otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē rakstniece Nora Ikstena izklāstīja, ka Latvijā jāizstrādā mērķprogramma nacionālās rakstniecības atbalstam.

Pēc Ikstenas vārdiem, runa šajā gadījumā nav tikai par rakstnieku darba nodrošinājumu, bet arī literatūras vērtību iekļaušanu skolu programmās, augstskolu pētījumos un citiem mērķiem. Šādai mērķprogrammai būtu nepieciešami apmēram 300 tūkstoši latu.

Šī naudas summa būtu jāparedz VKKF finansējumā, bet tas pašlaik esot tālu no pietiekamā. Tāpēc Kultūras ministrijai būtu jāuzrunā dažādi lielie uzņēmumi, kas varētu ziedot rakstniecības attīstīšanai Latvijā, uzskata Ikstena.

Pēdējās aktīvās diskusijas, ka VKKF finansējumu varētu nodrošināt no akcīzes nodokļa par alkoholiskajiem dzērieniem, tabaku un azartspēlēm, Saeimā notikušas pirms pāris gadiem. VKKF vadītājs Edgars Vērpe atbalsta šādu fonda finansēšanas kārtību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+