×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

“Daugavpils siltumtīklu” lietā rosina sākt kriminālvajāšanu pret septiņām personām

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Ģenerālprokuratūrai 2013. gada janvārī uzsāktā kriminālprocesa materiālus pret septiņām personām saistībā ar valsts amatpersonu kukuļošanu, ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu mantkārīgā nolūkā un krāpšanu. Virkne noziedzīgo nodarījumu veikti saistībā ar Daugavpils domes kapitālsabiedrības “Daugavpils siltumtīkli” veiktajiem iepirkumiem, portālu LA.lv informēja KNAB galvenā speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Laura Dūša.

Dūša stāsta, ka KNAB rīcībā esošie pierādījumi liecina – laika periodā no 2011. gada sākuma līdz 2012. gada martam divi no noziedzīgajos nodarījumos iesaistītajiem uzņēmējiem, apzināti maldinot par savām iespējām veikt darbības papildus emisijas kvotu iegūšanā, no diviem pašvaldību un trim privātiem uzņēmumiem izkrāpa ievērojamus naudas līdzekļus – kopumā ap 850 000 eiro.

Izmeklēšanas gaitā iegūto pierādījumu kopums dod pamatu KNAB izmeklētājam uzskatīt, ka divi no noziedzīgajos nodarījumos iesaistītajiem uzņēmējiem, sniedzot brokera pakalpojumu emisijas kvotu darījumā, izkrāpa no Daugavpils pašvaldības kapitālsabiedrības “Daugavpils siltumtīkli” naudas līdzekļus lielā apmērā, proti, 80 396 eiro. Apzinoties, ka emisijas kvotu maiņas darījuma līgumā nav paredzēta PVN apmaksa, amatpersona veica dokumentu viltošanu, kā rezultātā pašvaldības kapitālsabiedrībai radīti zaudējumi 58 022 eiro apmērā, skaidro Dūša.

Tāpat izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka “Daugavpils siltumtīkli” iepirkumu darījumos iesaistītajai amatpersonai tika nodots kukulis 10 000 eiro apmērā.

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās 2013. gada 30. janvārī starpniekiem nodeva kukuli 120 000 eiro tālākai nodošanai valsts amatpersonai, kas ieņem atbildīgu amatu Daugavpils pilsētas domē. Kukulis tika paredzēts par labvēlīgiem lēmumiem kāda komersanta interesēs, izslēdzot jebkura cita pretendenta dalību “Daugavpils siltumtīkli” iepirkumā, tādējādi pārkāpjot negodīgas konkurences aizliegumu. Amatpersonai paredzēto kukuli iepirkumos ieinteresētie starpnieki daļēji piesavinājās – katrs no starpniekiem paturēja 30 000 eiro, bet amatpersonai tika nodoti 60 000 eiro.

KNAB pārstāve stāsta, ka iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, lai KNAB izmeklētājs atzītu septiņas personas par aizdomās turētajām noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā. Tai skaitā divas Daugavpils pašvaldības amatpersonas atzītas par aizdomās turētajām kukuļņemšanā, dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un krāpšanas atbalstīšanā, viena no tām ir amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, savukārt divi uzņēmēji tiek turēti aizdomās par krāpšanu lielā apmērā, kukuļdošanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanu. Vēl divi uzņēmēji atzīti par aizdomās turamajiem kukuļošanas starpniecībā, kukuļa piesavināšanās un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanā, bet vēl viens komersants – krāpšanā lielā apmērā un krāpšanas atbalstīšanā.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

KNAB aicina iedzīvotājus un uzņēmējus, kuru rīcībā ir ziņas par prettiesiskas labumu pieprasīšanas gadījumiem, sniegt šo informāciju KNAB Ziņojumu centrā (bezmaksas uzticības tālrunis: 80002070).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+