×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2015
Drukāt

Rotko centrā atklās vasaras izstāžu sezonu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien plkst.16 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks atklātas piecas jaunas izstādes, aģentūru LETA informēja centra mārketinga speciāliste Tatjana Kolota.

Dainas Dagnijas izstāde “Sievietes spēks un brīvība” iezīmēs mākslinieces radošās darbības būtiskākos posmus. Tiks rādīti agrīnie darbi – Okinavas posma kompozīcijas – krāsaini, dzīvīgi un tajā pašā laikā simboliski tēli, uzlūkoti īpašajā Okinavas vidē, kas raksturo mākslinieces glezniecību 60. gadu beigās un 70. gadu sākumā. Izstādē būs aplūkojami arī mākslinieces jaunākie darbi, kas ir sievietes enerģijas, kosmosa spēka un prāta pilni. Dagnijas darbos viss mijas, vijas, tiecas, elpo, joņo, triecas, plūst un virmo, atklājot mākslinieces enerģijas spēku.

Tikšanās ar mākslinieci, kurā visiem interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par Dagnijas daiļradi un kopā ar mākslinieci izstaigāt izstādi “Sievietes spēks un brīvība”, notiks 18. jūlijā plkst. 12.

Rotko mākslas centrā varēs apskatīt arī līdz šīm vērienīgāko dāņu mākslinieka Benta Holšteina darbu izstādi “Ferweh”, kurā mākslinieks attēlo galvenokārt dabu, iedvesmojoties no saviem daudzajiem ceļojumiem un parādot savu ļoti personisko dabas elementu interpretāciju. Mākslinieks nepārtraukti eksperimentējis ar jauniem materiāliem, un viens no viņa nesenajiem jaunatradumiem ir glezniecības apvienošana ar fotoattēliem uz alumīnija.

Leonīds Tugaļevs ir Latvijas fotogrāfijas vecmeistars, kura daiļradi raksturo cilvēka klātbūtne. Klasiskā melnbaltā fotogrāfija uzrunās skatītāju ar zināmu mākslinieku, rakstnieku un citu kultūrā plaši zināmu cilvēku portretiem. Izstādē “Fotogrāfs” varēs ieraudzīt, piemēram, Pēteri Martinsonu, Imantu Ziedoni un Jāni Pauļuku.

Marijas Maijeres (Vācija) izstāde “Ziedēšanas laiks” apvieno maigo uguņošanu no neskaitāmajiem ziedu krāsu toņiem ar vairākām fotokolāžām un zīmējumu sērijām, kur redzamas abstraktas ziedu formas. Taču svarīgākais ir tas, ka viss šis vienreizīgums tiek sintezēts savdabīgā mākslinieces redzējumā, kas parasti cenšas attēlot urbānistiskus motīvus, bet šeit ar formām un krāsām rāda dabu, kā arī tās dabisko ciklu neatkārtojamību. Laiks un telpa, kas ir mākslinieces daiļrades būtiskas tēmas, kļūst redzami no jauna.

Ķīpsalas keramika ir 20. gadsimta otrās puses latviešu mākslas un kultūras fenomens, kas veidojis vairākas keramiķu paaudzes un ļāvis nostiprināties latviešu tradīcijām keramikā, kā arī tapt laikmetīgajai keramikai Latvijā. Tas ir tilts, kas savienoja tradicionālo un profesionālo keramiku, no abām paņemot labāko, un šo tiltu būvējuši cilvēki, mākslinieki. Izstādē piedalās “zelta laikmeta” keramiķes: Inese Āboliņa, Skaidrīte Cihovska, Violeta Jātniece, Izabella Krolle, Kornēlija Ozoliņa un Silvija Šmidkena, kuras joprojām strādā Ķīpsalas keramikas darbnīcās, kā arī rīko izstādes un piedalās citos mākslas dzīves pasākumos.

Dagnijas, Holšteina un Ķīpsalas keramiķu izstādes Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs apskatāmas līdz 15.septembrim, bet Tugaļeva un Maijeres izstādes – līdz 15. augustam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+