×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
29. aprīlis, 2016
Drukāt

Rotko centrā svētku nedēļā mākslu mijiedarbe un īpašas cenas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valsts svētkos – 1. un 4. maijā – apmeklētāji varēs apskatīt jaunās Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izstādes par īpašām svētku cenām, kā arī skanēs vijoļmūzikas koncerts, LA.lv uzzināja mākslas centrā.

24. aprīlī atklātā mākslinieka Marka Rotko jauno oriģināldarbu izstādei “Marks Rotko. Dzīve un māksla 2” būs īpaša ieejas biļetes cena – tikai 3 eiro, bet uz visām sešām Rotko mākslas centra sezonas izstādēm B, C un D sektoros – tikai 1.5 eiro. Visa mākslas centra apmeklējums attiecīgi maksās 4.5 eiro.

Šajā sezonā Marka Rotko mākslas centrā var apskatīt Francijā dzīvojošās latviešu mākslinieces Barbaras Gailes personālizstādi “Debesis”, Baņutas Ancānes litogrāfiju izstādi “Portreti”, Olgas Rēlas izstādi “Balto liliju sapnis”, kurā apskatāmas arī mākslinieces veidotās plastiskās lelles, fotogrāfiju izstādi “Mārtiņš Buclers – 150”, 1. Starptautiskā fotogrāfijas simpozija izstādi, ka arī Latgales mākslas izstādi “Untitled”, kurā skatāmi 70 reģiona mākslinieku darbi.

1. maijā plkst. 15 Marka Rotko mākslas centrs aicina apmeklētājus uz vijoļmūzikas pēcpusdienu, kurā Daugavpilī dzimušās māsas Renāte un Santa Stivriņas piedāvās mazu ieskatu dažu dižāko vijoļmūzikas komponistu daiļradē, atskaņojot kontrastējošu un daudzus gadsimtus aptverošu mūziku, iekļaujot arī pašu izveidotas improvizācijas. Apmeklējot kādu no mākslas centra izstādēm, ieeja koncertā brīva.

Interesanti, ka komponiste un ērģelniece Renāte Stivriņa, kura pašlaik studē Krakovas Mūzikas akadēmijas Kompozīcijas doktorantūrā, sevišķi interesējas par mūzikas un citu mākslas veidu mijiedarb. Arī kā disertācijas skaņdarba iedvesmas avots kalpojušas Marka Rotko, Huana Miro un Marka Šagāla gleznas. 2014. gadā Renāte Stivriņa bija Daugavpils M. Rotko Mākslas centra rezidente.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+