Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
14. janvāris, 2016
Drukāt

Rozentālam veltīto monētu par 520 000 eiro kals Nīderlandē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jaņa Rozentāla pašportrets. Fragments.

Gleznotāja Jaņa Rozentāla 150 gadu jubilejai veltītu sudraba kolekcijas monētu kals Nīderlandes kaltuve “Koninklijke Nederlandse Munt”.

Kopējā līgumcena ir 519 909 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, teikts paziņojumā par šo Latvijas Bankas iepirkumu.

Kaltuve izraudzīta sarunu procedūrā, jo pērn izsludinātais konkurss par šīs monētas kalšanu noslēdzās bez rezultātiem. Toreiz konkursā nebija iesniegts neviens piedāvājums. Latvijas Banka iepriekš vērsa uzmanību, ka monētai ir īpašas specifikācijas un Latvijas Bankas izvirzītās tehniskās prasības ne katra kaltuve spēj izpildīt.

Rozentālam veltītās kolekcijas monētas kalšanas kopējā līgumcena plānota 519 909 eiro. No šīs summas 218 919 eiro ir sudraba cena, pieņemot, ka monētas svars ir 80 grami. No kopējās summas 297 990 eiro ir monētu izgatavošanas un iesaiņojuma kapsulu cena, 3000 eiro – piegādes izmaksas. Faktiskais līgumcenas apmērs tiks precizēts līguma izpildes laikā, pamatojoties uz faktisko monētas svaru un Londonas Dārgmetālu tirgus asociācijas cenām sudraba pirkšanas dienā.

Kā ziņots, Rozentāls dzimis 1866.gada 18.martā.

Latvijas Banka gadā izlaiž piecas līdz septiņas kolekcijas monētas ar Latviju raksturojošiem sižetiem un augstvērtīgu māksliniecisko izpildījumu. Kolekcijas monētas ir maksāšanas līdzeklis tikai emisijas valstī. Tomēr maz ticams, ka šādas monētas reāli nonāk apgrozībā, jo pēc būtības tās ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas. Kolekcijas monētu nominālvērtība ir atšķirīga no apgrozības monētu nominālvērtības, piemēram, pieci vai desmit eiro. Kolekcijas monētu krāsa, diametrs, svars, materiāls būtiski atšķiras no apgrozības monētu raksturlielumiem.

Gan 2014., gan 2015.gadā Latvijas Banka izdeva sešas kolekcijas monētas. Interesenti informāciju par Latvijas Bankas kasēs nopērkamajām kolekcijas monētām var meklēt centrālās bankas interneta vietnē.

Turpmāk Latvijas Banka plāno izdot sudraba kolekcijas monētu “Pasaku monēta II”, kas būs veltīta pasakai ”Eža kažociņš”. Plānots izlaist arī Ziemassvētku kaujām veltītu kolekcijas monētu un Latvijas porcelānam veltītu kolekcijas monētu. Latvijas porcelānam veltītās monētas grafisko dizainu izstrādās Frančeska Kirke. Savukārt Ziemassvētku kaujām veltītās kolekcijas monētas dizainu izstrādās mākslinieks Kristaps Ģelzis.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+