×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. decembris, 2012
Drukāt

RP: premjera pārmetumi Ķīlim varētu būt saistīti ar “Vienotības” politisko greizsirdību

kilis_roberts14112

Premjera Valda Dombrovska (“Vienotība”) veltītie pārmetumi izglītības ministram Robertam Ķīlim (Reformu partija, RP) par to, ka Ķīlis daudz runā, taču tam neseko darbi, varētu būt saistīts ar “Vienotības” politisko greizsirdību, jo savulaik arī “Vienotības” izglītības ministri vēlējušies veikt reformas nozarē, taču nav to paveikuši, pirmdien LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja RP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Vjačeslavs Dombrovskis.

“Es domāju, ka šī kritika ir vairāk mēģinājums apmierināt savas frakcijas deputātus, pirmkārt, [Saeimas] Izglītības komisijas vadītāju [bijušo izglītības ministri Inu Druvieti], kura ļoti asi vēršas pret Ķīļa kungu,” sacīja Dombrovskis.

RP deputāts norādīja, ka par daļu no reformām, kas saistītas ar augstskolu starptautiskās konkurētspējas uzlabošanu, augstskolu konsolidāciju, iepriekš iestājušies tieši “Vienotības” ministri, taču cietuši neveiksmi.

“Manuprāt, tas galvenais iemesls, kāpēc “Vienotība” negrib ļaut Ķīļa kungam darīt savu darbu,  ir kaut kāda politiskā greizsirdība neļaut citiem izdarīt to, ko pašiem neizdevās,” sacīja Dombrovskis.

Jau vēstīts, ka Ķīlis iecerējis ieviest vairākas izmaiņas izglītības jomā, tostarp piešķirt finansējumu tikai kvalitatīvajām studiju programmām un samazināt augstskolu skaitu. Izglītības un zinātnes ministrija, balstoties uz Augstākās izglītības padomes koordinētā studiju programmu izvērtējuma, veikusi alternatīvu studiju programmu kvalitātes pētījumu, kura rezultāti saniknojuši augstskolas. Vairākās no tām pieprasījušas ministra demisiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+