×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. februāris, 2013
Drukāt

RSU rekordliels ārvalstu studentu skaits

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas Stradiņa universitātei (RSU) ievērojami pieaudzis ārvalstu studentu skaits, sasniedzot 930 patstāvīgi studējošos, līdz ar to ārvalstu studentu skaits RSU ir pieaudzis līdz 13% no kopējā studentu skaita, aģentūru BNS informēja RSU sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Edijs Šauers.

Ārvalstu studenti RSU studē angļu valodā. Populārākās studiju programmas ir “Medicīna” un “Stomatoloģija”. RSU piesaista studējošos gan no Eiropas valstīm, piemēram, Vācijas, Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas, Spānijas, Portugāles, Itālijas, Grieķijas, Lielbritānijas un Īrijas, gan no valstīm ārpus Eiropas. 2012.gadā RSU pievienojās pirmais students no Brazīlijas. Ir arī studenti no ASV, Kanādas, Izraēlas, Šrilankas, Gruzijas, Krievijas, Kazahstānas, Ukrainas un vēl citām valstīm, norāda Šauers.

RSU rektors profesors Jānis Gardovskis komentē, ka RSU ārvalstu studentu skaitu ir izdevies palielināt, sekmīgi turpinot realizēt universitātes ilgtermiņa attīstības stratēģiju. RSU ārvalstu studentus piesaista jau 20 gadu. Pēc viņa uzsvērtā, RSU nepārtraukti ir gājusi vienā solī ar pasaules tendencēm studiju metodoloģiju attīstībā un mācību materiālu modernizācijā, tai pašā laikā saglabājot Eiropā jau reti sastopamo mācību bāzi – Anatomikumu, kas ļauj preparēt cilvēku dabiskos audus.

“RSU priekšrocība ir arī studentu salīdzinoši agrā apmācība klīnikās, nodrošinot teorētisko zināšanu praktisku nostiprināšanu tiešā saskarsmē ar pacientiem. Rezultātā ir izveidojusies laba starptautiskā reputācija, kas pēdējos gados ļāvusi RSU rīkot ārvalstu studentu atlases konkursu, piesaistot tikai centīgākos un motivētākos studētgribētājus,” saka Gardovskis.

RSU ir viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas sociālo zinātņu programmas.

RSU šobrīd studē 7400 studentu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+