×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. decembris, 2014
Drukāt

Rubļa vērtības kritums Krievijā izraisa iepirkšanās drudzi

LETA/AFPLETA/AFP

Krievijas iedzīvotāji saskārušies ar rubļa vērtības krituma izraisītām problēmām, taču vienlaikus šīs ārkārtējās kursa svārstības radījušas iepirkšanās drudzi, patērētājiem steidzot iegādāties elektronikas preces, mēbeles un automašīnas, pirms cenas pieaug vēl vairāk.

Kopumā Krievijas iedzīvotāju pirktspēja ir samazinājusies kopā ar rubļa vērtību, kas šonedēļ sasniedza rekordzemu līmeni, ņemot vērā naftas cenu kritumu un rietumvalstu noteiktās sankcijas.

Turklāt prognozes liecina, ka inflācija Krievijā drīzumā pārsniegs 11%.

Taču tiem iedzīvotājiem, kuri veidojuši uzkrājumus lielu pirkumu veikšanai, šobrīd ir pienācis īstais brīdis, lai dotos uz veikaliem, pirms cenas piedzīvo dramatisku kāpumu, ņemot vērā importa jaunās izmaksas.

Tādējādi Maskavas lielajiem veikaliem un iepirkšanās centriem šis ir svētku laiks.

“Ikea” veikalā darbadienas pēcpusdienā nodaļa, kurā tiek pārdoti uzstādīšanai gatavi virtuves komplekti, kas ir veikala visdārgākais produkts, ir pārpildīta ar klientiem.
Zviedrijas mēbeļu un mājsaimniecības preču gigants “Ikea” jau paziņojis, ka no 18.decembra Krievijā paaugstinās produktu cenas.

Iepriekš “Ikea” bija solījis cenas 2014.gadam saglabāt nemainīgas, taču uzņēmums skaidro, ka tas nevar palikt neatkarīgs no ārējiem faktoriem.

ASV informācijas tehnoloģiju gigants “Apple Inc.” novembra beigās bez brīdinājuma cenas Krievijā palielināja par 20% pēc tam, kad uzņēmuma produkti valstī pēkšņi bija kļuvuši lētāki nekā Eiropā un daļa patērētāju šo izdevību bija veiksmīgi izmantojuši.

Arī mājsaimniecības elektronikas preču veikalu tīkls “M.Video” apstiprina, ka pārdošanas apjoms decembrī piedzīvojis būtisku kāpumu, kas skaidrojams gan ar cilvēku tendenci sākt laicīgi sarūpēt Jaungada dāvanas, gan ar rubļa vērtības kritumu.

Konsultāciju grupas “Watcom” analītiķi norāda, ka Krievijas iedzīvotāji steidz iegādāties tādas dārgas preces kā plazmas televizorus, planšetdatorus un portatīvos datorus, lai censtos nosargāt savus rubļus, kuru vērtība strauji samazinās.

Analītiķi arī norāda, ka taktika doties iepirkties, kad ekonomiskā situācija pasliktinās, atšķir Krieviju no rietumvalstīm.

“Šajā ziņā Krievija atšķiras no attīstītajām valstīm. Tur, kad sākas krīze, cilvēki nekavējoties sāk krāt,” skaidro “FBK Strategic Analysis Institute” vadītājs Igors Nikolajevs. “Mūs valstī, iestājoties krīzei, to pavada straujš nacionālās valūtas kritums un cilvēki pēkšņi sāk tērēt, un uz laiku tas šo situāciju nedaudz mīkstina.”

Populārais izdevums “Argumenti i fakti” nesen aicināja lasītājus iegādāties elektronikas preces, automašīnas un apģērbu, kas tiek importēts un tādējādi arī pakļauts rubļa vērtības krituma ietekmei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+