×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. februāris, 2017
Drukāt

Rumānijā trešo nakti turpinās protesti pret valdību (1)

Foto AP/Scanpix/LETAFoto AP/Scanpix/LETA

Rumānijā jau trešo nakti turpinājušies protesti pret valdības izdoto ārkārtas dekrētu, ar kuru dekriminalizēti vairāki korupcijas noziegumi.

Rumānijas premjerministrs Sorins Grindjanu ceturtdien pauda apņēmību, neraugoties uz masu protestiem, neatkāpties no ārkārtas dekrēta, bet Rumānijas prezidents Klauss Johanniss paziņoja, ka lūgs tiesai atzīt dekrētu par antikonstitucionālu.

Lai gan policija nesniedza aptuveno protestētāju skaitu, domājams, ka aizvadītajā naktī ielās izgājuši desmitiem tūkstošiem cilvēku.

Bukarestē laukums pie parlamenta bija stāvgrūdām pilns. Salīdzinot ar trešdienas nakti, kad notika sadursmes ar policistiem, aizvadītajā naktī protestētāji izturējās mierīgi.

Protesti notika arī Timišoarā, Klužā-Napokā un citās Rumānijas pilsētās.

Valdības šonedēļ pieņemtais ārkārtas dekrēts dekriminalizē amata noziegumus, kuru rezultātā radušies finansiālie zaudējumi līdz 200 000 leju (44 387 eiro) apmērā.

Šie likuma grozījumi ļauj izvairīties no kriminālvajāšanas Sociāldemokrātu partijas (PSD) līderim Liviu Dragnjam, kurš otrdien stājās tiesas priekšā par varas ļaunprātīgu izmantošanu, un vairākiem citiem kreisiem politiķiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. 44 tūkstoši eiro!!!! Cik tad mūsu valdība veido zaudējumus. daudz vairāk. Ko darīt? Iet ielās/ Mēs ļaujam ka mūs cērp. Skumji bet fakts.

Draugiem Facebook Twitter Google+