×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
3. marts, 2017
Drukāt

Rūšu gimene Amerikā sniedz dāsnu ziedojumu Latvijas Universitātei (1)

Attēlā (no labās) Roberts Blumbergs un  Dagnija un Roberts Rūši.Attēlā (no labās) Roberts Blumbergs un Dagnija un Roberts Rūši.

ASV organizācijas “Friends of the University of Latvia” (Latvijas Universitātes draugi) prezidents Roberts Blumbergs nesen Filadelfijas apkaimē apciemoja Dagniju un Robertu Rūšus, lai pateiktos viņiem par dāsno 50,000 dolāru lielo ziedojumu Latvijas Universitātei (LU). Ziedojums domāts kā atbalsts studentiem, kas nākuši no mazturīgām ģimenēm un studē medicīnas māsu specialitātē.

Roberta Rūša tēvs pirms Otrā pasaules kara bija prominents Latvijas advokāts. Arī pats Roberts bija ieguvis advokāta grādu Amerikā un strādā ja kā galvenais advokāts slavenā “Chubb” apdrošināšanas firmā. Visu mūžu Roberts arī darbojies studentu korporacijā “Lettonia”. Roberts Rūsis bija ari Latvijas Bankas padomnieks un palīdzējis apmācīt tiesnešus. Tāpat viņš atbalstījis grāmatas par Latvijas advokatūru no 1914. lidz 1945. gadam izdošanu.

Dagnija Rūse ir vienmēr bijusi aktīva Ņujorkas latviešu sabiedrībā un vienmēr ir dzīvojusi līdzi savai studenšu korporācijai “Daugaviete”. Ilgus gadus viņa strādājusi kā žēlsirdīgā māsa un tāpēc arī bija radusies doma tieši atbalstīt žēlsirdīgo māsu studijas tagad Latvijā.

Dagnija un Roberts jau vairākkārt ir ziedojuši LU, un ir arī regulāri rūpējušies par mazturīgajām daudzbērnu ģimenēm Latvijā.

Pirms pieciem gadiem “Friends of University of Latvia” tika dibināta ASV kā bezpeļnas organizācija ar mērķi atbalstīt LU studentus. Šajos gados organizācija tuvu pie 500,000 dolāru ziedojumos saņemtās naudas devusi stipendijām, atbalstot bioloģijas, vēstures zinātnes, diplomātu, māsu skolas studijām. Devīgie ziedotāji līdz šim ir bijuši Džons Medveckis, Richards un Inese Drīhausi, Kristaps un Bertrams Zariņi, Antra Thrasher, Andris un Dagnija Lācis, Andris un Betty Ramani, Laimonis un Kristina Laimiņi, Roberts un Guna Mundheimi, Jānis Golde, Vaira Pelēķis, un Roberts, Gunārs un Ināra Blumbergi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Paldies, ka ir tādi cilvēki, kam rūp Latvijas jauniešu nākotne. Visu cieņu Jums un stipru veselību! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+